1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Güney Kore Kripto Düzenlemelerini Hızlandırıyor!

Yerel medya kaynaklarına göre Güney Kore, Haziran ayına kadar bir dijital varlık bekçisi kurmayı hedefliyor. Komite, hükümet dijital varlıklarla ilgili temel yasalar hazırlayana kadar alanın düzenlenmesini denetleyecek.

Güney Kore Crypto Watchdog’u Başlattı

Güney Kore haber kuruluşu NewsPim tarafından hazırlanan bir rapora göre, komite Haziran ayının son haftasında açıklanacak.

Hükümet, “Terra (LUNA) krizi” olarak adlandırdığı duruma yanıt olarak, kripto ticaretini düzenlemek için yeni bir düzenleyici kurumun oluşumunu hızlandırmayı amaçlıyor. “Önümüzdeki ay gibi erken bir tarihte” Digital Assets Committee (gerçek İngilizce tercümesi) faaliyete geçebilir. Komite, ülkenin iki ana (tradfi) mali düzenleyicisi olan Mali Hizmetler Komitesi (FSC) ve Mali Denetleme Servisi’nden (FSS) bağımsız olarak görev yapacak.

Güney Kore Kripto Düzenlemelerini Hızlandırıyor! south korea crypto
Güney Kore Crypto

Komite, piyasaları takip edecek ve listeleme, açıklama ve yatırımcı koruması için standartlar belirleyecektir. Ayrıca Güney Kore’deki beş büyük kripto para borsasından oluşan bir gruba danışacak: Upbit, Bithumb, Coinone, Cobit ve Gopax.

Son yazımız ilginizi çekebilir: ”Rapora Göre: Türk’ler %1,9’u Kripto Paraya Yatırım Yapıyor!” Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Sektör üzerinde tek yargı yetkisine sahip olan yeni komite, büyük olasılıkla dünyanın ilk özel kripto düzenleyici kurumlarından biri olacak. Başkan Yoon Suk-Power Yeols Halk Partisi’ne yakın kaynaklara göre, örgütün “politika oluşturma ve kripto varlık işinin izlenmesi için bir kontrol merkezi haline gelmesi muhtemel.”

2017’den beri, Güney Kore’de her türlü jeton lansmanı yasaklandı. Birkaç büyük şirket, özellikle kendi jetonlarını piyasaya sürmeyi planlayan Kore devi SK başta olmak üzere, kendi madeni paralarını çıkarmaya hevesli. Parti, “İlk madeni para tekliflerini (ICO’lar) yasallaştırma programı hızlandırılabilir” dedi.

Hükümet Düzenleme Yasasını Hızlandırdı

Hükümetin kripto düzenlemesini hızlandırma çabalarına rağmen, uzaydaki temel düzenlemelerin geçmesinin en az bir yıl sürmesi bekleniyor. Bu arada hükümet, kripto para birimine uyum sağlamak için mevcut finansal açıklama gerekliliklerini güncelleyebilir.

Güney Kore’de sanal varlıklar için ayrı bir kurumun geliştirilmesine yönelik sürekli bir talep olmuştur. Bunun nedeni, sanal varlık piyasasının büyümesinin, kripto yatırımcılarının hisse senedi yatırımcıları kadar korunmasına ihtiyaç duymasıdır.

Dongguk Uluslararası İlişkiler ve Bilgi Güvenliği Enstitüsü’nde profesör ve Sanal Varlıklar Özel Komitesi üyesi Hwang Seok-jin şunları söyledi: “Geçen yılın sonu itibariyle, sanal varlıkların günlük işlem miktarı 11.3 trilyon wondu. KOSDAQ günlük işlemlerinin ortalamasına benzer, ancak sistemin olmaması nedeniyle yatırımcı koruması yok” dedi. Ve şunları söyledi: “Dijital varlık yatırımcılarını hisse senedi koruma düzeyinde korumak için bir devlet dairesi kurmalıyız. yatırımcılar.”

Önceki raporlara göre, Güney Kore Terra krizine yanıt olarak daha sıkı kripto yasaları düşünüyor.

Hükümet ayrıca kazayla ilgili soruşturmasını yoğunlaştırdı ve Terraform Labs çalışanlarını mahkemeye çağırdı.

Artan düzenleme arzusu, Başkan Yoon Suk’un kampanya kampanyası yeol’un vaatlerine aykırıdır. Güney Kore’de kriptonun artan popülaritesi göz önüne alındığında, seçilen Başkan kripto yanlısı düzenleme için kampanya yürüttü.

Terra fiyaskosundan sonra, kripto düzenlemesi için lobi yapan tek ülke Güney Kore değil. Üst düzey Avrupalı ​​ve Amerikalı yetkililer, uzay konusunda daha agresif bir tutumu savundular.

Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayınız.

Uyarı: Bu makalede hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi verilmemektedir. Kripto para yatırımları yüksek risk içermektedir. Yatırım yaparken dikkatli olmalısınız ve sorumluluğun size ait olduğunu unutmamalısınız.

Yorum yapın