1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

HTC’nin Metaverse Telefonunun Çıkış Tarihi Ertelendi!

Geçtiğimiz aylarda metaverse odaklı bir telefon çıkaracağını açıklayan HTC, cihazın çıkışının ertelendiğini duyurdu. Bu gecikmenin nedeni olarak COVID-19’un neden olduğu sorunlar gösterildi.

Hız kesmeden popülerliğini sürdüren ve ‘internetin geleceği’ olarak tanımlanan teknoloji dünyasında birçok firma metaverse yolunda adımlarını sürdürüyor Bu konuda hamle yapacağını açıklayan firmalardan biri de Tayvan oldu. Bir süredir akıllı telefon sektörünün önde gelen isimlerinden biri HTC’ydi.

Son yıllarda akıllı telefonlar hakkında adını pek duymadığımız dev şirket, geçtiğimiz aylarda önemli açıklamalarda bulundu. HTC’nin geçtiğimiz günlerde metaverse odaklı bir telefonu olduğu ve piyasaya sürmeyi planladığı belirtildi. Ancak yapılan yeni açıklamalar, bu telefonun çıkışının ertelendiğini gösterdi.

Son yazımız ilginizi çekebilir: ”Üçten Fazla Çocuğa Sahip Olmak Beyni Nasıl Etkiler?” Tıklayarak okuyabilirsiniz.

COVID-19 nedeniyle ertelendi

Şirketin sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarda metaverse odaklı cihazın ertelendiği duyuruldu. Daha önceki açıklamalarda telefonun geçtiğimiz Nisan ayında tanıtılacağı belirtilmişti. Ancak bu gerçekleşmedi ve merakla beklenen telefon görücüye çıkamadı.

Şirketten yapılan açıklamalarda bu erteleme; COVID-19 pandemisinin tedarik zincirleri üzerindeki etkileri, sebep olarak bu tür sorunları gösterdi. HTC’nin genel merkezinin bulunduğu Tayvan, son zamanlarda COVID ile zor zamanlar geçiriyor. Reuters’e göre, 2021’in tamamında sadece 15.000 vaka kaydeden ülke şu anda günde 80.000 vakayla karşı karşıya.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar kısmından fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın