1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

IMF Patronu, Yatırımcılara Kripto Paralardan Uzak Durmamaları Gerektiğini Söyledi!

Uluslararası Para Fonu (IMF) başkanı, Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda, popüler bir stablecoin’in son zamanlardaki başarısızlığına rağmen, insanların kripto para birimlerinden tamamen kaçınmaması gerektiğini belirtti.

Kristalina Georgieva, daha ucuz maliyetlerle daha hızlı hizmet sunması ve daha kapsayıcı olması nedeniyle kripto para piyasasının küresel finansal sistemde kilit bir rol oynadığını düşünüyor.

IMF genel müdürü Davos’taki WEF toplantısında, “Bu dünyanın önemini kaybetmemenizi rica ediyorum” dedi.

Kristalina Georgieva, Kripto Risklerinin Farkında

IMF Başkanı Kripto Risklerinin Farkında

IMF başkanı, tüm yatırımların kripto para birimi de dahil olmak üzere bir dereceye kadar risk içerdiğini belirterek devam etti.

TerraUSD veya UST, bu ayın başlarında çöktü ve piyasanın toplam değerini yüz milyarlarca dolar azaltan kaotik bir domino etkisini tetikledi.

Stablecoin’ler, ABD doları gibi bir rezerv varlıkla pariteyi korumak için tasarlanmış bir tür kripto para birimidir.

Davos’taki DEF sırasında Georgieva, katılımcılardan küresel toplumun değerini göz ardı etmemelerini istedi.

IMF patronu, “Bize hepimize daha hızlı hizmet, çok daha ucuz maliyetler ve daha fazla kapsayıcılık sağlıyor, ancak yalnızca elmaları portakal ve muzlardan ayırırsak” dedi ve bariyerleri dikmek ve yatırımcı sağlamak için dünyadaki düzenleyicilerin rolü olduğunu da sözlerine ekledi. Eğitim.

Georgieva ayrıca riskli kripto para tabanlı ürünlerin kullanımına karşı da uyardı. Devlet garantisi ile desteklenmeyen herhangi bir şeyin bir tür varlık olabileceğini, ancak para birimi olamayacağını belirtti.

Son yazımız ilginizi çekebilir: ”Başka Bir Ülke Bitcoin Şehri Kuruyor! Vergi Yok!” Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Daha Geniş Kripto Anlayışı Gerekiyor

Georgieva, stablecoin’lere atıfta bulunarak, “Ne kadar az destek alırsa, yüzünüzde patlama riskini üstlenmeye o kadar istekli insanlar olmalı” dedi. Yine de, tüm dijital para birimlerinin aynı fırçayla boyanmaması gerektiğini vurguladı.

Georgieva, insanlar stablecoin’lere baktığında, bunun “büyük karışıklığın yaşandığı alan olduğunu” vurguladı.

Devam eden kripto sorununa yanıt olarak, IMF temsilcisi Gerry Rice, IMF’nin El Salvador’a ülkenin kara para aklamayla mücadele çabalarını geliştirmek için Bitcoin kullanımına ilişkin istatistikleri derlemede yardımcı olduğunu belirterek kripto varlıklarının savunmasına geldi.

Uyarı: Bu makalede hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi verilmemektedir. Kripto para yatırımları yüksek risk içermektedir. Yatırım yaparken dikkatli olmalısınız ve sorumluluğun size ait olduğunu unutmamalısınız.

Yorum yapın