İmplant Tedavisi Nedir? Kimler İçin Uygundur!

İmplant tedavisi, insanların ağızlarında kaybetmiş olduğu dişlerin yerine yaptırmış oldukları zirkonyum maddesi ile diş köklerine yerleştirilen metal ile yapılan yapay dik kökü tedavisidir. İmplant diş özel diş kliniğinde kaliteli bir şekilde yapılan ve oldukça uygun fiyatlar ile hastaların hizmetine sunulan bir hizmettir. Deneyimli diş hekimlerinin implant alanında tecrübeli olmaları, bu hizmeti daha kaliteli hale getirmektedir.

İmplant tedavisi biraz zaman gerektiren ama sonrasında ağzınızda bulunan dişlerin daha estetik ve sağlıklı olmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. En saygın ve tanıdık diş hastanesinin yapmış olduğu implantlar ise, sene sonuna kadar hem indirimli şekilde hem de, kaliteli olarak sizlerin hizmetinize sunulmaktadır. Minimum ağrı ile implant tedavisini firmadan yaptırabilir ve ömür boyu ağzınızda bembeyaz dişler ile sağlıklı bir şekilde hayatınızı devam ettirebilirsiniz. Yemek yerken hiç bir sıkıntı çekmeyeceğiniz gibi, gıdaları daha iyi çiğneme özelliğine sahip olacaksınız.

İçindekiler

İmplant Diş Tedavisi Önemi

İmplant tedavisiönemi ise dişlerinize bu işlemi yaptırdıktan sonra daha büyük bir önem kazanmaktadır. Çünkü ağzınızda diş yokken yemek yiyemeyeceğiniz gibi bu durum konuşmanızı etkilemekte ve çene yapınıza zarar vermektedir. Fakat ağzınızda implant diş tedavisi yaptırdığınız zaman bütün bu olumsuz izler kaybolmakta ve daha sağlıklı bir ağıza sahip olmaktasınız. Hem sağlık açısından, hem de estetik görünüm olarak sizlere birçok fayda sağlamaktadır. Ağzınızda kaybetmiş olduğunuz dişleriniz belli bir yaştan sonra çıkmayacağı için, implant yaptırmanız uzun süreli ve kalıcı dişlere sahip olmak için zorunlu hale gelmektedir.

Çünkü hastalar kaplama ve takma dişlerden aynı sağlıklı verimi alamamaktadır. İmplant gibi bu dişler sağlıklı olmadığı gibi, kullanışlı da değildir. Fakat implant sizlere ağzınızda ana dişiniz varmış gibi görüntü sağlamakta ve uzun süreli ölene kadar dişlerinizi çürümeden kullanmanıza fırsat sunmaktadır. Bu yüzden implant diş tedavisinin önemi daha fazla olmaktadır.

İmplant Fiyatları Uygun Mudur?

Dişlerine implant tedavisi yaptırmak isteyen çoğu hastaların en fazla kafalarına takılan soru ise, implant fiyatları uygun mudur? İmplant tedavisi normal dolgu ve kök kanal tedavisi gibi olmadığı gibi, biraz zaman isteyen bir tedavidir. Kaybetmiş olduğunuz dişlerinizin yerine zirkonyum kaplama vida ile yapay diş kökü konması ve üzerine porselen diş koyulması ile devam eden implant tedavisi,  uygun fiyatlar ile sizlerin hizmetinize sunulmaktadır.

Son yazımız ilginizi çekebilir: ”Diş Tedavi Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler!” Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Yorum yapın