1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

iPhone’un İOS 16 Güncellemesi İle Kilit Ekranına Yeni Özellikler Getirecek!

Apple, yakın zamanda gelecek olan İOS 16 güncellemesi için heyecan verici birkaç özellik duyurdu. İOS 16 güncellemesinin en önemli değişikliği kilit ekranına dayanıyor. iPhone İOS 16 güncellemesi için detaylara şimdi beraber göz atalım.

iPhone’un iOS 16 işletim güncellemesi, iPhone kullanıcılarının kilit ekranlarını deneyimleme şeklini tamamen değiştirecek.

Apple kısa süre önce, iPhone işletim sisteminin en son yükseltmesi olan iOS 16’yı oluşturan yeni yazılım özelliklerini açıkladı.

Şimdiye kadarki en büyük iPhone kilit ekranı güncellemesi olan bu yeni özellikler, kullanıcılar düşünülerek tasarlandı. 

Güncelleme İle Beraber Neler Geliyor?

Güncelleme İle Beraber Neler Geliyor

Artık saatin önünde belirgin bir şekilde öne çıkan duvar kağıdı konuları, tarih ve saat için özelleştirilebilir bir yazı tipi ve renk şeması ve kullanıcının izlemesine yardımcı olan yepyeni bir Canlı Etkinlikler özelliği ile kullanıcıların kilit ekranlarını daha fazla kişiselleştirmesine izin verilecek.

İOS 16 Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

Apple, iOS kullanıcıları için iOS 16 güncellemesini Eylül ayının sonundan itibaren iPhone 8 ve sonraki modellerin kullanıcıları için ücretsiz bir yazılım güncellemesi olarak sunacak.

iPhone İOS 16 Güncellemesi Detayları! Hangi Özellikler Geliyor?

Birincisi, fotoğrafların öznelerini zamanın önüne koyarak öne çıkmalarını sağlayan yeni çok katmanlı fotoğraf efekti.

iPhone İOS 16 Güncellemesi Detayları! Hangi Özellikler Geliyor

Canlı Etkinlikler özelliği, kullanıcıların bir futbol maçından canlı güncellemeler veya bir yemek siparişinin gerçek zamanlı durumu gibi gerçek zamanlı olaylardan haberdar olmalarına yardımcı olacak yeni bir eklentidir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar artık müzik dinlerken şimdi yürütülüyor kontrollerini tam ekran moduna genişletebilir ve albüm resminin keyfini çıkarabilir.

Bildirimler, kişiselleştirilmiş kilit ekranının daha iyi görüntülenmesi için yer açmak üzere alttan toplanacak şekilde yeniden tasarlandı. Kullanıcılar ayrıca bildirimleri genişletilmiş liste görünümünde, yığın görünümünde veya sayım görünümünde görüntülemeyi seçebilir.  

iPhone İOS 16 Güncellemesi Detayları! Hangi Özellikler Geliyor

Widget’lar, Apple’da bulunanlar ve üçüncü şahıs uygulamalarından olanlar, kilit ekranında görünecek şekilde ayarlanabilir. Kullanıcılar, ekrana hızlı bir bakışla canlı hava koşullarını elde edebilir.

Kullanıcılar artık çeşitli sanatsal yazı stilleri ve renk seçenekleriyle tarih ve saat görünümünü özelleştirebilecekler. Renk filtresini, renk tonunu ve yazı tipi stilini birbirini tamamlayacak şekilde otomatik olarak değiştiren ilgili fotoğraf stilleri de yeni güncellemeyle birlikte sunulacak.

Son yazımız ilginizi çekebilir: ”TikTok Özelleştirilebilir Avatar Özelliğini Getiriyor!” Tıklayarak okuyabilirsiniz.

iPhone İOS 16 güncellemesi için siz neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın