1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

TikTok Özelleştirilebilir Avatar Özelliğini Getiriyor!

TikTok, kullanıcıların videolarında yer alacak animasyonlu avatarlar oluşturmasına ve özelleştirmesine olanak tanıyacak. TikTok avatar özelliği, Snapchat’in Bitmoji’sine veya Apple’ın Memoji karakterlerine çok benzemesi dikkat çekti.

TikTok’un Yeni Özelliğinde Bizleri Neler Bekliyor?

Kullanıcılar avatarlarının görünüşünü, kıyafetlerini, piercing ve saç dokusu gibi diğer özelliklerini değiştirerek görünümünü özelleştirebilirler. Uygulama, ince ayar yapılabilen hazır şablonlara sahip olacak ve tamamen benzersiz bir avatar oluşturmak için sıfırdan başlayabilirsiniz. 

Avatar oluşturulduktan sonra, TikTokers, farklı ses efektleri veya animasyonlu “tepkiler” ekleme yeteneği ile karakteri videolarında kullanabilir. Ve Apple’ın Memoji’sine benzer şekilde, kullanıcılar avatarlarının kendi yüz ifadelerini ve hareketlerini yansıttığı videolar kaydedebilir.

TikTok Avatar Özelliği Nasıl Kullanılır?

TikTok Avatar Özelliği Nasıl Kullanılır?

Yeni avatar özelliğine TikTok kamerayı açıp uygulamadaki efektler bölümüne gidip “TikTok avatarları”na tıklayarak ulaşabilirsiniz. Oradan avatar şablonları içeren bir panel göreceksiniz. Avatar şablonlarını deneyebilir veya kendi özel avatarınızı oluşturmak için “Yeni”ye tıklayabilirsiniz. Bir dizi saç modeli, aksesuar, piercing ve makyaj arasından seçim yaparak avatarınızı oluşturabilirsiniz. TikTok, avatar özelliğini kıyafetlerden cilt tonlarına ve saç renginden dokuya kadar kapsayıcı olacak şekilde tasarladığını söylüyor.

TikTok Ses Özelliği!

Kullanıcılar ayrıca bir ses stili seçip mikrofona konuşarak avatarlarına yeni bir ses vermek için avatar ses efektlerini deneyebilir. Farklı ses stilleri deneyebilir ve en beğendiğinizi seçebilirsiniz. Avatarınıza eklemek veya kaldırmak için farklı ses stillerine dokunun. Avatarınızdan memnun olduğunuzda video kaydetmeye başlayabilirsiniz.

Bir avatar seçip videonuza ekleyebileceğiniz bir küçük resim avatarı seçeneği de vardır. Avatar küçük resminin boyutunu ayarlayabilir ve ekranınızın herhangi bir yerine yerleştirebilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca ekranda gösterilen farklı ifadelere dokunarak minyatür avatarlarının tepkilerini değiştirme olanağına sahiptir.

Avatar Özelliği Geliştirilmeye Devam Edilecek!

TikTok, deneyimin tüm kullanıcıları temsil etmesini sağlamak için avatarları geliştirmeye devam edeceğini söylüyor. Şirket, geri bildirim için içerik oluşturuculara ulaşmayı ve topluluğunu dinlemeyi planladığını belirtiyor. TikTok, kullanıcı geri bildirimlerinin yanı sıra, özelliğin kapsayıcı olmasını sağlamak için Creator Diversity Collective ile birlikte çalışıyor.

Son yazımız ilginizi çekebilir: ”Recep Tayyip Erdoğan Açıkladı! Faiz Artmıyor!” Tıklayarak okuyabilirsiniz.

TikTok’un avatar özelliği hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz..

Yorum yapın