1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Japonya’da Gezilecek En İyi 6 Turistik Yer!

Yükselen Güneş Ülkesi Japonya’ya bir gezi planlıyorsanız, Japonya’daki en önemli turistik yerleri bilmek isteyeceksiniz. Japonya’ya seyahat etmek, gelenek ve modernitenin karışımını ortaya çıkarmakla ilgilidir. Japonya’da neon ışıklı yoğun sokaklar ve sakin tapınaklar, bozulmamış doğa ve inanılmaz gökdelenler bulacaksınız.. İşte Japonya’da kaçıramayacağınız turistik yerler!

1- Fuji Dağı

Fuji Dağı Japonya

Japonya‘nın simgesi olan Fuji Dağı, Japonya’da mutlaka görülmesi gereken bir turistik yerdir. Tokyo’nun başkentinden yaklaşık 100 kilometre uzaklıktadır ve en iyi otobüsle ulaşılabilir. Geleneksel Japon kültüründe, bu karla kaplı, koni şeklindeki dağ, Üç Kutsal Dağ’dan biridir. 

Fuji Dağı kusursuz simetrisiyle sayısız sanatçıya ilham vermiş, bugün de Şinto ve Budizm’in takipçileri için önemli bir hac yeridir. Japonya’nın en yüksek zirvesi olan Fuji Dağı‘na giden çoğu ziyaretçi, dağın yakından manzaranın keyfini çıkarmak için doğrudan Subaru Beşinci İstasyona gider. Öte yandan, en ilham verici panorama Kawaguchiko Gölü’nden izlenebilir. Alternatif olarak, açık bir günde Tokyo’dan Kyoto’ya hızlı trenle seyahat ediyorsanız, Fuji Dağı‘nın manzarası muhteşem olacaktır.

Bu yazı ilginizi çekebilir: İtalya’ya gezi planlayanlara 10 harika tavsiye! Tıklayarak okuyabilirsiniz.

2- Harajuku ve Takeshita Caddesi, Tokyo

Harajuku ve Takeshita Caddesi, Tokyo

Japonya’nın en gözde turistik yerlerinden biri olan Harajuku bölgesini kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Burada pop kültürü, butik mağazalar ve kawaii  ile ilgili her şeyi bulabilirsiniz. Harajuku’nun eğlence dolu sokakları en şüpheci gezginlerin bile yüzünü güldürürken, anime ve manga severler kendi unsurlarında olacaklar! 

Takeshita Caddesi, Harajuku‘nun kalbinde yer almaktadır. Şehrin en işlek ve en aydınlık caddesi olan Takeshita, ilginç mağazalar, temalı kafeler ve restoranlarla doludur. Japon pop kültürünü tüm ihtişamıyla yaşamak istiyorsanız, Takeshita Japonya’daki en kaçırılmayacak turistik yerlerden biridir. Cosplay kıyafetleri giymiş yerlileri görmek için bir Pazar günü ziyaret ettiğinizden emin olun!

3- Dotonburi, Osaka

Dotonburi, Osaka

Kanal boyunca uzanan Dotonburi, Osaka‘nın kalbinde yer almaktadır. Bu neon ışıklı bölge, her türlü eğlence, bar ve sokak yemeği pazarlarına ev sahipliği yapmaktadır. Aslında, Japon sokak yemeklerinin lezzetlerini deneyimlemek için Osaka’daki en iyi yerdir. 

Osaka halkı yemek sevgileriyle ünlüdür ve Japonca kuidaore ifadesini deneyimlemek için daha iyi bir yer yoktur. Dotonburi’de görülecek çok şey var, nereye bakacağınızı bilemeyeceksiniz! Bölgenin kalbinde bir neon tabela olan ünlü ‘Koşan Adam’ı mutlaka görün ve Ebisubashi Köprüsü’nden manzarayı izleyin.

4- Fushimi Inari Tapınağı, Kyoto

Fushimi Inari Tapınağı, Kyoto

Önemli bir Şinto tapınağı ve Kyoto‘nun en fotojenik yerlerinden biri olan Fushimi Inari Tapınağı, Japonya’da mutlaka görülmesi gereken bir turistik yerdir. Binlerce kırmızı torii kapısı, Şinto pirinç tanrısına adanmış ana tapınağa çıkar. 

Tapınak binası tek kelimeyle inanılmaz ve geleneksel Japon mimarisinin harika bir örneğidir. Ayrıca, burada yapılacak en popüler şeylerden biri, ziyaretçileri sakin ormanlık alanlara götüren sayısız dağ yolunu keşfetmektir. Ayrıca, dağın zirvesine çıkarsanız (yaklaşık 2-3 saatlik bir yolculuk), o zaman muhteşem Kyoto manzarasına kavuşacaksınız.

5- Umeda Sky Building Yüzen Bahçe, Osaka

Umeda Sky Building Yüzen Bahçe, Osaka

Osaka’nın simgesi olan Umeda Sky Building, ikonik bir gökdelendir. Bunun Japonya’daki en önemli turistik yerlerden biri olmasının nedeni, inanılmaz yüzen bahçesidir. Deniz seviyesinden 173 metre yükseklikteki en üst kat, 360 derecelik bir izleme platformuna ev sahipliği yapıyor. 

İki kule arasında asılı duran bu yüzen gözlemevi, şehrin nefes kesici manzaralarını sunuyor. Hava karardıktan sonra gün batımını veya aydınlatılmış şehir silüetini yakalamak için akşam karanlığında ziyaret etmelisiniz.

6- Himeji Kalesi

Himeji Kalesi

Aynı adı taşıyan şehirde yer alan Himeji Kalesi, Japonya’nın en önemli turistik mekanlarından biridir. ‘Beyaz Balıkçıl’ lakaplı, parlak beyaz dış cephesiyle anında tanınır. Japonya’da feodal dönemden kalan kalelerden biridir. Aslında, Himeji Kalesi, 14. yüzyıla kadar uzanır ve Japonya’daki en büyük ve en çok ziyaret edilen kaledir. 

Kale birçok yerel efsanenin kaynağıdır. İnsanlardan kaçmak için kalede yaşayan doğaüstü bir varlığın Himeji Kalesi’nde yaşadığı söylenir. Paha biçilmez bir kültürel hazine olan kale, klasik Japon kültürüne dair inanılmaz bilgiler sunuyor.

Yorum yapın