1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Komodo (KMD) Coin Nedir? Binance’ta Var Mı?

Komodo (KMD), en yenilikçi açık kaynaklı blok zincir platformları arasındadır. Gecikmeli bir İş Kanıtı konsensüs mekanizması ve atomik takas teknolojisi ile ilgili lider platformu tanıttı.

Komodo (KMD) Coin Nedir? Nasıl Çalışır?

Komodo Platformu, işlem gizliliği ve anonimlik, şeffaflık, yeni nesil UXTO Akıllı Sözleşmeler, Bitcoin düzeyinde güvenlik, çok zincirli senkronizasyon, sorunsuz blok zinciri birlikte çalışabilirliği, sınırsız ölçeklenebilirlik, atomik takaslarla merkezi olmayan bir değiş tokuş gibi çeşitli etkileyici özellikleri ve öğeleri birleştirir.

Komodo (KMD), ikinci nesil bir blok zinciridir. Başlangıçta, kendisi bir Bitcoin çatalı (BTC) olan bir gizlilik parası Zcash (ZEC) çatalıdır.

Bu gelişmeler nedeniyle, Komodo’nun yerel kripto para birimi KMD, şeffaf, anonim, özel ve değiştirilebilir işlemleri destekler.

Komodo’nun çözümleri, blok zinciri teknolojisinin dört direği olan güvenliği, ölçeklenebilirliği, birlikte çalışabilirliği ve uyarlanabilirliği geliştirmekle ilgilidir.

KMD Coin Fiyatı? Kaç Dolar? Kaç TL?

KMD coin, şuanda CoinMarketCap’a göre 3,92 TL’dir. Ayrıca KMD coin, şuanda Binance borsasında 0,2282 usdt değerinde işlem görmektedir. Veriler, 11.06.2022 tarihine göre yazılmıştır.

Komodo (KMD) Coin Nereden Alınır? Binance Borsasında Listeli Mi?

Komodo (KMD) Coin Nereden Alınır Binance Borsasında Listeli Mi
Komodo (KMD) Coin Nereden Alınır? Binance Borsasında Listeli Mi?

KMD coin, Binance borsasında listelidir ve Binance borsasından Komodo coin alabilirsiniz.

Komodo (KMD) Coin Hangi Borsalarda Listelidir?

 • Binance
 • KuCoin
 • Huobi Global
 • Bittrex
 • WazirX
 • CoinEx
 • Bitbns
 • SafeTrade
 • HitBTC
 • Pionex
 • Mandala Exchance
 • Crex24
 • CoinDCX
 • VALR
 • Liquid

Komodo (KMD) Nasıl Çalışır?

Komodo’nun sunduğu tüm teknolojileri ve bunların nasıl devreye girdiğini daha iyi görebilmek için, bunlar üç farklı kategoride gruplandırılabilir.

1. Güvenli Gizlilik Parası

Gizlilik ve güvenlik, Komodo platformunun temel özellikleridir. İlk başta proje, ZK-Snarks gizliliğini Zcash’ten (ZEC) devraldı. Ardından, Komodo’nun kurucusu James (aka JL777), esas olarak Komodo blok zincirinin anlık görüntülerini alan ve bunları her 10 dakikada bir Bitcoin zincirine ekleyen güvenlik çözümü dPoW algoritmasını geliştirdi. Bu anlık görüntüler sayesinde Komodo blok zinciri, herhangi bir zamanda geri yüklenebilir. KMD blok zincirine başarılı bir saldırı, hem BTC hem de KMD zincirlerini aynı anda güçlendirmeyi gerektirir. Bu standart, sektördeki en yüksek güvenlik seviyesini oluşturur.

2. Blockchain Platformu

Komodo, geliştiricilere benzeri görülmemiş düzeyde özerklik ve kontrol sağlar. Komodo ana zincirindeki olaylardan etkilenmeyen, kendi altyapısına sahip tamamen bağımsız bir blok zinciri sunar. Bu, Komodo blok zincirinin ayrı bir kopyasını oluşturarak çalışan paralel zincirler kullanılarak elde edilir.

Tüm yeni paralel zincirler, aynı dPoW konsensüs mekanizması ile güvence altına alınmıştır. Bir saldırganın Komodo’nun paralel zincirini kırmak için Bitcoin ağını, Komodo zincirini ve paralel zinciri tamamen aşması gerekir. Bu nedenle geliştiriciler, herhangi bir ek risk olmadan paylaşılan/özel ağı ve öngörülebilir performansı ile bağımsız bir blok zincirinin avantajlarından yararlanabilirler.

3. Komodo’nun Merkezi Olmayan Borsası (DEX)

Komodo’nun merkezi olmayan borsası BarterDEX, ekosistemin merkezinde yer alıyor. Tüm zincirler arasında bir kesişme noktası görevi görür.

Proxy belirteçleri kullanan diğer DEX’lerin aksine, BarterDEX, atomik takaslar tarafından desteklenmektedir. Borsanın amacı, Komodo ağındaki paralel zincirleri ve tüm harici blok zincirleri içeren en büyük atomik takas ağını oluşturmaktır. Proje geliştiricilerine göre, Bitcoin ve Ethereum protokolleri üzerine inşa edilmiş çoğu proje de dahil olmak üzere tüm blok zincirlerinin %95’ini başarıyla bağladılar.

İşte Komodo’nun arkasındaki temel teknolojilerin kısa bir açıklaması.

Gecikmeli İş Kanıtı (dPoW) Konsensüs ve Hizmet

Daha önce belirtildiği gibi, Komodo tüm ekosistemini güvence altına almak için Gecikmeli İş Kanıtı (dPoW) mekanizmasını kullanır. Hatta bunu diğer, daha savunmasız blok zincirlerini korumak için bir hizmet olarak sunuyorlar ve şu anda (en az) diğer beş projeye hizmet ediyor: GameCredits (GAME), Kreds (KREDS), Einsteinium (EMC2), Hush (HUSH) ve SUQA (SUQA ) ). Konsensüs mekanizması veya hash algoritmasından bağımsız olarak herhangi bir blok zinciri, dPoW konsensüsünü benimseyebilir.

Komodo Haberleri, İlerleme ve Projenin Mevcut Durumu

Komodo Haberleri, İlerleme ve Projenin Mevcut Durumu
Komodo Haberleri, İlerleme ve Projenin Mevcut Durumu

ICO’dan bu yana, Komodo Platformu aşağıdaki kilometre taşlarına ulaştı (kronolojik olarak):

Ocak 2017. Komodo, dPoW konsensüsünü ve bağımsız varlık zincirlerini tanıtan ana ağı başlattı. KMD madeni paraları 31 Ocak’ta yayınlandı.

Mart 2017. Komodo, KMD madeni paralarının güvenilir olmayan değişimini sağlayan atomik takas protokolünü geliştiriyor.

Temmuz 2017. Komodo’nun DEX’i binlerce halka açık atom takası gerçekleştiriyor.

Ağustos 2017. Jumblr teknolojisi, özel, sıfır bilgili işlemlere izin verir.

Kasım 2017. Atomik takas ticareti için ilk GUI’nin piyasaya sürülmesi.

Ocak 2018. Agama mobil cüzdanının piyasaya sürülmesi.

Şubat 2018. Bir Genel Stres Testi, Komodo’nun 48 saat içinde 13.900 atom takasını desteklediğini ortaya koyuyor.

Mart 2018. Komodo geliştiricileri, hem Bitcoin protokolü tabanlı madeni paraları hem de Ethereum tabanlı ERC20 belirteçlerini birbirine bağlayan birlikte çalışabilirlik çözümü sunar. Komodo Platformu artık mevcut coin ve jetonların %95’ini bağlayabilir.

Mayıs 2018. Dünyanın ilk merkezi olmayan ICO’su (DICO) utrum (OOT) için Komodo Platformunda başlatıldı.

Haziran 2018. BarterDEX için yeni bir GUI olan HyperDEX’in beta sürümü yayınlandı.

Temmuz 2018. Komodo 2.0 platform özelliklerini duyurdu – Federe Çok Zincirli Senkronizasyon ve Çapraz Zincir Birlikte Çalışabilirlik bağlantısı.

Ağustos 2018. UXTO Akıllı Sözleşmelerinin ve Kripto Koşullarının Test Edilmesi.

Aralık 2018. Komodo’nun Sapling yükseltmesi, aynı anda 40’tan fazla blok zincirini başarıyla çatalladı.

Projenin katkıda bulunanları, CryptoMiso GitHub taahhüt sıralamasına göre en aktif geliştiriciler arasındadır. Ayrıca Blocktivity’ye göre dünyanın en aktif on blok zincirinde yer alıyorlar. Ayrıca Komodo Platformu, Amazon Web Services ile İleri Teknoloji Ortağıdır.

Şu anda geliştirme ekibi, Komodo Platformunun birkaç temel öğesini geliştirmeye odaklanıyor:

 • Agama cüzdanını geliştirmek ve yeni paralar eklemek.
 • Ekosistemlerin merkezi olmayan değişiminin daha gelişmiş bir versiyonu olan BarterDEX 2.0’ı inşa etmek.
 • Kullanıma hazır kurumsal çözümler için UTXO tabanlı akıllı sözleşme kitaplığının güncellenmesi.
 • Federated Multi-Chain Syncing ölçeklenebilirlik çözümü için 1 milyon TPS elde etmeye çalışıyor.
 • Komodo’nun dPoW güvenlik hizmeti ağına daha fazla blok zinciri entegre etmek.
 • ERC20 belirteçlerinin Komodo Platformuna sorunsuz geçişini sağlar.

2019’da projenin yeniden markalaşması ve güncellenmiş bir yol haritası yayınlaması bekleniyor. Yeniden marka, güncellenmiş mesajlaşma, gelişmiş kullanıcı yolculuğu, yepyeni web sitesi ve ürün stratejisine odaklanıyor.

Son yazımız ilginizi çekebilir: ”Peaky Blinders’ın Gerçek Hayattaki Korkunç Hikayesi!” Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Uyarı: Bu makalede hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi verilmemektedir. Kripto para yatırımları yüksek risk içermektedir. Yatırım yaparken dikkatli olmalısınız ve sorumluluğun size ait olduğunu unutmamalısınız. Aşağıdaki yorumlar kısmından fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın