1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Kredi Kartı Kullananlar Dikkat! Temmuz Ekstrenizi Mutlaka Kontrol Edin!

Kamu bankaları arasında önemli bir yere sahip olan Ziraat Bankası kredi kartı olanlara yönelik önemli bir gelişme paylaştı. Kredi kartı ekstre borcunun yüzde elli oranında ödenmesi ve kalan borcun daha sonra ödenmesi uygulaması birçok Ziraat kredi kartı kullananları sevindirdi.

Faiz Uygulaması Yapılmayacak

Kredi kartı borçları çoğu zaman kullanıcılar için sıkıntı oluşturuyor. Ziraat kredi kartı kullanan vatandaşların belirlenen tutardaki ekstre borcunu ödemesi halinde kalan tutar için faiz alınmayacağı da eklendi. Sadece kredi kartı ile yapılan alışverişler için geçerli olan bu uygulama nakit avans gibi para çekimlerinde işlemeyecektir. Kampanyaya katılım şartlarının kolay bir şekilde yapılabildiği Ziraat Bankası tarafından da ilan edildi.

Nefes Ayları özelliği kapsamında yer alan Ziraat kredi kartı kullanıcılarının bankaya kayıtlı cep telefonu numaralarından kısa mesaj, Bankkart Mobil, şubeler ya da İnternet şubesi gibi alanlardan kayıt olabilir. Cep telefonundan NEFESAYLARI yazarak boşluk bırakılması ardından da kredi kartının son 6 hanesinin yazılması gerekir. Bu şekilde oluşturulan kısa mesajın da 4757 numarasına atılmasıyla kredi kartı ekstre harcamalarının belirli bir bölümünün ertelenmesi yapılmış olur. Bu özelliğin diğer kanallardan da yapılabilir olması birçok kullanıcı için avantaj sağlar. 

Bankkart Kredi Kartları İçin Geçerli

Ziraat Bankası Bankkart sahibi kullanıcıların kredi kartı ekstre borcunun bu özellikten yararlanması için borcun yüzde ellisinin ödenmesinin gerektiği ifade edildi. Kredi kartı borcunun faizsiz bir şekilde ertelenmesinde sadece Bankkart sahibi vatandaşların borçlarının kapsam içinde olduğu da ifade edildi. Diğer Ziraat Bankası kredi kartlarıyla yapılan harcamalarda kredi kartı borcu erteleme gibi bir uygulamanın yapılmayacağı da banka tarafından ayrıntılı olarak açıklandı.

Her bir müşteri için özel olarak yapılan bu özellikten herkes yılda en fazla iki sefer yararlanır. Kredi kartı borcunun ödemesi otomatik olarak yapılan müşterilerde ise nefes ayları özelliğinden sonra tekrardan otomatik ödeme özelliğine geçileceği eklendi. Ziraat Bankasının kredi kartı kullanan müşterileri için hazırlamış olduğu bu özellik sayesinde ekstre borcunu ödemekte sıkıntıya düşenler belirli bir kısım borcun ertelenmesi sayesinde rahat bir nefes alacaktır. 

Bu Haberde İlginizi Çekebilir: Elektrik Ve Su Faturası Ödeyenler Dikkat! 50 TL Ödeme Yapılacak

Yorum yapın