1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Kripto Madencilik Operasyonu !

Japon Kripto Madencilik operatörü SBI Crypto kısa bir süre önce Washington’da yaşanmakta olan yetkililerin uyguladığı baskı sonucu Rus madencilik şirketi BitRiver ile bağlarını tamamen kopardığı söylenmekte. Amerikalı diplomatlar ile Japon şirketler arasında yaşanan ticari olumsuz gelişmelerden kaynaklı anlaşmazlıklar oluşmuştur. Bunun sebeplerinden birisi ise Japon Kripto borsasının çeşitli madencilik şirketlerinin bulunmuş olduğu Rusya’da hala faaliyet gösterdiğinden ötürüdür. Japon şirketlerinin bir kısmı düşük enerji fiyatı ve soğutma ücretleri faydalarından dolayı ekipmanlarını Sibirya’ya aktarmıştır. Bir kısmı ise Japon yatırımcılarının avantajına göre merkezlerini Rus şirketler ile sağlamıştır. Yapılan şirketlerden birinin ise kripto madencilik şirketi BitRiver olduğu söylenmekte. Yapılan bu gelişmelerden dolayı Amerikalı şirket temsilcileri Japon şirketlerinin Rus şirketleri ile çalışmalarını hala devam ettirmesi sebebiyle ağır yaptırımlar uygulayacağını söylemiştir.

Rus Bitcoin Madencilik Şirketi Yolları Ayırdı

Amerikalı diplomatların yapmış olduğu uyarılar ve anlaşmazlıklar sebebiyle bazı Amerikalı yetkililer de harekete geçti. SBI Crypto kısa bir süre sonra Rusya’da yapılmakta olan Madencilik çalışmalarına son vereceğini resmen belirtti. SBI Group temsilcilerinden yapılan bir duyuruya göre sibirya’daki üretimin durdurulduğunu ve Rusya’daki Madencilik faaliyetlerinin de işlemediğini belirtmiştir. Fakat yapılan konuşmalara göre SBI Crypto BitRiver ile çalışma sürdürmekteydi. Bu sebeple Rus Bitcoin Madencilik şirketi ile yollar ayrılma yoluna gitmiştir. 2019 tarihinde SBI Crypto soğuk bir Kuzey bölgesinde yapılan madencilik projelerinin detaylarını aktarmıştır. Bunun yanı sıra SBI ve BitRiver birlikte bir çalışma sürdürdüklerini ne doğruladı ne de reddetti.

Rus Kripto Madencilik Şirketi Gelişmeleri

Yakın bir zamanda konuşulan madencilik işbirliği çalışmalarının arkasında Rusya madencilik ve BitRiver şirketi olmaktaydı. Yapılan veri analizleri ve hesaplamaları sonucunda BitRiver’ın Rusya’nın para kazanma yollarına yardım etmeye ve böylece finanse etme suçu ile iddia edilmiştir. Yapılan bu iddialar sonucunda BitRiver tamamen reddetmiştir. Yapılan açıklamalardan sonra SBI Crypto Sibirya bölgesinde işlem yürüttüğünü açıklayarak savaş durumunda operasyonların durdurulduğunu da söylemiştir. Yapılan bu iddialar sonucunda SBI Crypto ile BitRiver anlaşmazlığa girmiştir. Yapılan görüşmelerin ardından yakın bir zamanda yolları ayıracağı da söz konusu olmaktadır

Bir önceki yazımız ilginizi çekebilir:

“İlaç Kullanımı Nasıl Olmalıdır ?” Tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Uyarı: Bu makalede hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi verilmemektedir. Kripto para yatırımları yüksek risk içermektedir. Yatırım yaparken dikkatli olmalısınız ve sorumluluğun size ait olduğunu unutmamalısınız.

Yorum yapın