1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Nedir? Google İlgili Aramalar Ne İşe Yarar?

Google arama sonuçları kullanıcılar için gelişmeye devam ediyor. Google’a gelen özelliklerin arasında kullanıcılar bunları da sordu ve kullanıcıların yaptığı diğer aramalar gibi özellikler bulunuyor. Google daha iyi kullanım için teknolojisini geliştirmeye ve kullanıcıları için kolaylıklar sunmaya devam ediyor.

Bu geliştirmeler gelmeden önce arama sonuçlarının en alt kısmında ”Google İlgili Aramalar” özelliği bulunmaktaydı. Bu özellik aranan kelimeye yakın benzer sonuçları kullanıcılara sunmaktaydı.

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Ne İşe Yarıyor?

Kullanıcıların yaptığı diğer aramalar kutusu ise artık en üst kısımda bizleri karşılamakta. Arama yaptığı kelime veya konu hakkında istedikleri bilgiyi bulamıyorlarsa Kullanıcıların yaptığı diğer arama kısmından diğer sonuçları aramaya devam edebiliyorlar.

Önceden Google arama kısmında en altta ilgili aramalar bulunmaktaydı. Fakat bu kısım en altta bulunuyor ve bazı kullanıcılar bu kısmı görmüyordu bile. Google bunun önüne geçmek ve kullanıcılara kolaylık sağlamak amacı ile üst kısımda bulunan kullanıcıların yaptığı diğer aramalar kutusunu geliştirdi.

Birçok ziyaretçi Google’nin yaptığı bu güncellemeyi beğenirken bir kısmı, kullanıcıların yaptığı diğer aramaları kapatmak istiyor.

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Özelliği Nasıl Kullanılır?

Yaklaşık olarak bir yıldır aktif olan bu özellik nasıl kulllanılıyor diye merak ediyor olabilirsiniz. Kısaca sizlere bu özelliğin kullanımı hakkında bilgi verelim.

Örnek olarak Google’a kullanıcıların yaptığı diğer aramalar yazıyoruz. Bu aramadan sonra karşımıza bir sayfa çıkıyor. Ve bu sayfanın üst kısımlarında Kullanıcıların yaptığı diğer aramalar kutusunu görüyoruz. Bu özellik bize diğer kullanıcıların konu ile ilgili aradığı diğer arama terimlerini sıralıyor. Bu bize yardımcı olması ve kolaylık sağlaması ile Google’nin geliştirdiği yeni özelliklerden bir tanesidir.

Bu özelliği kapatmak istiyorsunuz alt kısımda bunu anlatıyoruz, okumaya devam edin.

kullanıcıların yaptığı diğer aramalar

Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Kapatma

  • Telefonunuzda veya tabletinizde Google uygulamasını açın.
  • Sonrasında sağ üstte bulunan profilinize tıklayın.
  • Ayarlar ve sonrasında Genel’e girin.
  • Trend olan aramalarla otomatik tamamla ayarını kapatın.

Bunu daha ayrıntılı olarak Google’nin sayfasında inceleyebilirsiniz.

“Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar Nedir? Google İlgili Aramalar Ne İşe Yarar?” üzerine bir yorum

Yorum yapın