1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Meme Büyütme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kadınların ve bazı durumlarda erkeklerin de tercih ettiği meme estetiği ameliyatları; meme büyütme, meme küçültme  ve meme dikleştirme işlemleridir. Meme dokusu doğum, yaşlanma ve gelişimsel bozukluklar nedeniyle şekil bozukluğuna yol açtığında meme estetiği tercih edilir. Ayrıca emzirme dolayısıyla sarkan memelere de meme estetiği uygulanmaktadır.

Erkeklerde ise hormonal bozukluklardan kaynaklanan memelerin zamanla büyümesi durumunda meme küçültme estetiği yapılır. Meme estetiği uzman doktorların önerisiyle hastaların isteği ve ihtiyaçlarına göre yapılır. Özellikle kadınların meme dikleştirme ve meme küçültme estetiği ameliyatları sıklıkla tercih edilmektedir. Meme estetiği işlemleri hastanın istediği yöntemlerle ve bütçesine uygun olarak uzman doktorlar tarafından hastane ortamında yapılmaktadır.

Meme Büyütme Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır? 

Kadınların en fazla yaptırdığı estetik ameliyatlar arasında yer alan meme büyütme estetiği, küçük memelere sahip olan  ve bir memesi diğer memeden küçük olan kadınlarda meme orantısının sağlanması için yapılmalıdır. Meme kanseri ameliyatlarından sonra da yapılan meme estetiği ameliyatları arasında meme büyütme işlemleri yapılabilmektedir. Meme büyütme estetiği implant(yapay silikon) ve yağ enjeksiyonu yöntemleri ile yapılmaktadır.

Meme şekline göre doktorun önerisiyle genel anestezi altında yapılan meme büyütme estetiği ameliyatları genelde 1_2 saat sürmektedir. Hastanın isteğine göre göğüs ucu açılarak ya da göğüs yanlarından kesi atılarak yuvarlak şeklindeki implantlar göğüslere yerleştirilir. Yağ enjeksiyonu yönteminde ise meme yapısına ve hastanın yağ yapısına göre dolgu maddesi lokal anestezi altında memeye enjekte edilir. İki yöntemle de meme büyütme estetiği işlemi sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır.

Meme Estetiği Ameliyatı Öncesinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar 

Kadınların ve erkeklerin meme estetiği ameliyatı öncesinde kalıtsal hastalık durumlarını ve varsa kullanılan ilaçları muhakkak doktora bildirmeleri gerekir. Meme estetiğiameliyatları öncesinde hastanın on gün öncesinde sigara ve alkol kullanımına ara vermesi gerekir. Kesinlikle ameliyat üç dört gün öncesinde kan sulandırıcı ilaç alınmamalıdır. Ameliyattan bir hafta ya da ön gün öncesinde hastanın çok fazla şeker tüketmeyerek sebze ve meyve yoğunlukta beslenmesi gerekir. Hastanın ameliyat gününde  doktorun her tavsiyesine uymuş bir şekilde psikolojik ve fizyolojik olarak hazır halde meme estetiği ameliyatına girmesi gerekir.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir: Beslenme Ve Diyetetik Bölümü Mezunları Ne İş Yapar

Yorum yapın