1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Metaverse’de Evlilik: BAE’nin İlk Sanal Düğünü Yarın Olacak!

BAE‘nin ilk sanal düğünü yarın gerçekleşecek. Düğün kostümü OpenSea’den satın alındı ​​ve etkinlik Decentraland’da yapılacak. Çift, farklı milletlerden olmaları nedeniyle büyük zorluklarla karşılaştı, bu nedenle metaverse üzerinde evlenmeye karar verdi.

Çiftin açıklamaları şöyle:

Düğünümüze katılmak için ailemiz ve arkadaşlarımızla Fransa ve Paraguay’dan Dubai’ye uçmayı hayal ettik. Ancak covid ve yasal engeller bizi engelledi. İşte o zaman işleri metaverse’ye götürmeye karar verdik.

Metaverse'de Evlilik BAE'nin İlk Sanal Düğünü Yarın Olacak
Metaverse Evliliği

Son yazımız ilginizi çekebilir: ”Mitsubishi Lancer’ın Üretimi Neden Durduruldu?” Tıklayarak okuyabilirsiniz.

İçindekiler

Metaverse Evliliği İçin Hazırlıklar Tamamlandı

Paraguaylı gelinin beyaz gelinliği ve Fransız damadın kişiye özel siyah ve kahverengi takım elbisesi, en büyük NFT pazarı olan Open Sea’den yaklaşık 100 dolara satın alındı. Düğünün nihai maliyeti henüz belli olmasa da 3000 AED (Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi) civarında olduğu tahmin ediliyor.

Bu düğüne Florian’ın 20 yakın arkadaşı, aile üyeleri ve Decentraland’da kendi özel arsalarında koridorda yürürken görülecek olan gelini Liz katılacak. Daha sonra çift, katılımcılarla birlikte gecenin geri kalanında parti yapmak için metaverse’de bilinmeyen bir yere gidecek.

2019 yılında Gürcistan’da yasal olarak evli olan çift, farklı milliyetleri nedeniyle evliliklerini kaydettirmeye çalışırken çok sayıda yasal zorlukla karşılaşmıştı.

Florian ve Liz, şirketleri Easy Wedding aracılığıyla benzer durumlarla uğraşan diğer çiftlere dünya çapında aynı hizmeti sunmadan önce metaverse düğünlerini denemeyi umuyorlar.

Çift Bağlantı Sorunlarından Korkuyor!

Düğün hakkında konuşan Florian, “Karşılaştığımız en büyük zorluk bağlantıdır. Herhangi birinin bilgisayarı arızalanırsa veya bağlantı sorunları varsa, bir sorunumuz olacaktır. Bu yüzden yeminlerimiz dahil her şeyin yedeğini aldık.”

Sanal olan her şeyin yeni normal olduğu pandemi sonrası dünyada, sanal düğünler de hareketin bir parçası gibi görünüyor ve bu tür düğünlerin metafizik düzlemde düzenlenmesiyle, distopik gelecek çok da uzak görünmüyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar kısmından fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın