1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Nasa Ve Epic Games, Marslı Metaverse Yaratacak!

ABD uzay ajansı NASA, Fortnite’ın arkasındaki şirket olan Epic Games ile ortaklık kurdu. Ortaklığın amacı, Marslı bir metaverse oluşturmaktır.

Kitle kaynaklı problem çözme platformu Herox’ta yayınlanan zorluk, geliştiricilerin NASA’ya, Marslı astronotlar için birkaç önemli ortam tasarlama da dahil olmak üzere çeşitli görevleri içerecek bir ortam oluşturmada yardımcı olmalarını istiyor. Deneyimler, gerçekçi bir ortam sağlamak için Epic Games’in Unreal Engine 5 kullanılarak oluşturulacak.

NASA, zorluklar için şu anda 400 kilometrekarelik Mars arazisini haritalayan MarsXR adlı zaten başlatılmış dünyayı kullanmayı planlıyor. MarsXR dünyası ayrıca tamamı Epic Games’in Unreal Engine 5’i ile modellenen gerçekçi gündüz ve gece döngüleri içerir. Bu durumda geliştiriciler, meydan okuma gönderimleri için oyun motorunu da kullanmak zorunda kalacaklar.

Bu yazı ilginizi çekebilir: Ücretsiz WordPress Temaları 2022 – Seo Uyumlu Temalar! Tıklayarak okuyabilirsiniz.

ABD uzay ajansı NASA, Fortnite'ın arkasındaki şirket olan Epic Games ile ortaklık kurdu. Ortaklığın amacı, Marslı bir metaverse oluşturmaktır.

NASA’nın meydan okuma için kategoriler olarak tanımladığı sanal deneyimler arasında bilimsel araştırma, keşif, kamp kurma, bakım ve aklımızı uçurma yer alıyor. Her kategorinin yerine getirilmesi gereken farklı bir amacı olacaktır.

Yarışma, yirmi ayrı ödül arasında paylaşılacak toplam 70.000$’lık bir ödül çantasını içerecek. Bu, her kategori için her ödülün ortalama 6.000 $ olacağı anlamına gelir.

Herox sayfasına göre, NASA’nın etkinliği, mücadeleye katılmaya ve NASA’nın Mars metaverse’inin büyümesine katkıda bulunmaya istekli olan birkaç gruptan şimdiden büyük ilgi gördü.

Yorum yapın