1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

New York Gezisi İle Adım Adım Keşfedin !

New York her zaman eşsiz bir tecrübe imkanı sunan bir kent. Öyle 3 günde gezip tamamlanacak türden bir şehir değil. Bu yazı içinde  New York gezisi  yazıların da yer alan bilgileri değil, bilinmeyenleri vereceğiz. Öyle bu kenti gezmek için 3-5 gün gibi günle sınırlamayın. Daha fazla vakte ihtiyacınız olacak. Yapacağınız her yeni keşif başka bir kapıya açılacak, size bambaşka bir vizyon kazandıracak ve tecrübeye sahip yapacak. Bütün zıt kavramların anlam kazandığı bir şehir burasıdır. Gezerek öğreneceğiniz bu serüvende bambaşka deryalara kapılacağınız bir şehir düşünün.

Kış güzelliğiyle New York !

New York Gezisi

Şehri keşfetmek ve tanımak için mevsim olarak öneriye ihtiyacınız varsa size önerimiz hazır. Kışın ve özellikle Noel döneminin tadı New York şehrinde bir başka çıkar. Mağaza vitrinlerinde, binaların tamamında, kaldırımdaki ağaçlar ve evlerin girişleri alabildiğine renkli süslemelerle süslenir. Havanın soğuk oluşunu aldırış etmeden önce bir sonraki evin süslemesini merak edersiniz. Özellikle 5. Cadde saks fifth avenue mağazasının Noel vitrin süslemesini eşsiz bulacaksınız. Gezip görmeniz gereken bir sonraki durak ise Manhattan olmalı. Manhattan’ı üç bölüme ayırabiliriz: downtown, midtown ve uptown olmak üzere. Manhattan daha bohem, salaş ve rahat yaşamak isteyen kişilerin tercih edeceği türden bir mahalledir.

Her Zevke Hitap Eden Etkinlik Var !!

New York gezisi yalnızca turistik geziler için değil, yapılacak aktivitesiyle de bol olan bir kent. Brooklyn köprüsü, west village , central park, china Town, Times meydanı ve grand central terminal görülecek yerlerden bazıları olarak sayılabilir. Sabah kahvaltı ve brunch için Clinton street bakery’i tercih edebilirsiniz. Öğle ve akşam yemeği için Tao Downtown’u seçebilirsiniz. Ayaküstü atıştırmak için little cupcake bakeshop doğru bir tercih olacaktır. gezip göreceğiniz her mekanın kendine has belirli özellikleri var. Kimisinde eşsiz bir pizza tadabilirken kimisinde iyi bir sandviç, kruvasan ve kahveyle güne eşlik edebilirsiniz. Enfes lezzetlerin birbirine arkasına tatmış olma fırsatı bulacaksınız. Çeşitli bölgelerde gezerek içlerinden birini deneyerek bir fikir sahibi olabilirsiniz.Gezisinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Bir Önceki Yazımız İlgilinizi Çekebilir:

“İnsansı Robot Amenca İle Tanışın!” Tıklayarak okuyabilirsiniz .

Yorum yapın