1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Pi Network Coin Nedir? Pi Coin Nedir? Pi Coin Güvenilir Mi?

2022 için herhangi bir Pi coin için fiyat tahmini güvenilir değil. Çünkü bu kripto para birimi hiçbir yerde listelenmedi. Genel olarak, proje cevaplardan daha çok soru ortaya çıkarıyor.

İçindekiler:

  • Pi coin nedir?
  • Ne zaman çıkıyor?
  • Pi coin piyasaya çıkacak mı?
  • Güvenilir mi?
  • Pi’nin bir değeri olacak mı?
  • Geleceği var mı?

Pi kripto para biriminin değeri tam olarak nedir? Pi coin dolandırıcılığı diye bir şey var mı? Piyasaya sürülmeden önce Pi madeni para için bir fiyat tahmini yapmak mümkün mü? Bu yazımızda, bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız.

Pi coin yasal mı?

Pi Network’ün resmi web sitesi, amacının kimsenin kripto para devriminin dışında kalmamasını sağlamak olduğunu iddia ederek kripto para madenciliğinin zor olduğunu ve buna yatırım yapmanın daha da riskli olabileceğini belirtiyor.

Son yazımız ilginizi çekebilir: ”Hot Coin Nedir? Holochain Nedir?” Tıklayarak okuyabilirsiniz.

pi coin pi network
Pi coin

Projeye göre, herkesin pilini tüketmeden telefonunda kripto madenciliği yapmasını sağlıyor. Buna göre, gelecekte Pi madeni paranın değerinin ne olabileceği konusunda şimdi çılgınca spekülasyonlar var. Ancak, doğru veriler olmadan Pi madeni para projeksiyonları yanıltıcıdır.

Projenin ekosisteminde birkaç farklı rol vardır. Mobil uygulamayı indiren gündelik kullanıcılar ‘Öncüler’ olarak anılır. Ve uygulamada oturum açarak günlük olarak robot olmadıklarını onaylamaları beklenir.

Ancak Pi madeni para fiyat tahmini yapmayı zorlaştıran tek şey, henüz herhangi bir borsada listelenmiyor olmasıdır. Peki bu 2022 Pi Ağı fiyat tahmini için ne anlama geliyor?

Pi coinin bir değeri olacak mı?

Bu aşamada Pi Network değer kazanacak mı sorusuna cevap veremiyoruz.

Proje, ilk başlatıldığında, temel madencilik oranının saatte 1,6 π olduğunu söylüyordu. 100.000 kullanıcı dahil edildiğinde yarıya inerek 0,8 π’ye düşüyor. Bir milyon kullanıcı uygulamayı kullanmaya başladığında, saatte 0,4 π’ye kadar bir yarılanma daha gerçekleşti. Sonrasında kullanıcıların 10 milyonun üzerine çıkmasıyla beraber saatte 0,2 π’ye kadar düştü.

Pi'nin bir değeri olacak mı
Pi Network

Mayıs 2021’de Pi Ağı, Twitter’da gemide 18 milyondan fazla Öncü olduğunu iddia etti. Aynı zamanda onları “mümkünken daha yüksek oranda madencilik yapmaya” teşvik etti. Ana ağ nihayet başlatıldığından, saatte 0.1 π olan bir sonraki yarılanmanın gerçekleşmesi bekleniyor. Pi bir milyar kullanıcıya ulaşırsa, ödül sıfıra düşecek.

Geçen Haziran ayının sonundan Eylül ayının sonuna kadar Pi, “Öncüler ve geliştiricilerin Pi’nin geleceğini birlikte inşa etmek için bir araya geldikleri ortak bir etkinlik” olarak tanımlanan ilk hackathon’u #BuildPi2gether’ı düzenledi. Ekosistem ve iş uygulamaları kategorilerinde önde gelen projelere toplam 100.000 $ ve 100.000 Pi ödül verdi.

25 Kasım 2021’de Pi Ağı, 29 milyon kullanıcıyı geçtiğini açıkladı. Bu, her gün ağa katılan ortalama 61.120 Öncü anlamına geliyor. Twitter sayfasında şuan 1,2 milyondan fazla takipçisi bulunuyor.

Yakın tarihli bir başka güncellemede, Pi Network, uygulamasını kullanan Pioneers için yeni madencilik ödüllerini ayrıntılı olarak açıkladı.

Pi Network’ün geleceği var mı?

29 Aralık 2021’de Pi Network nihayet ana ağını (dağıtım planının üçüncü aşaması)  başlattı. Ardından “Pi Network’ü veya kurucularını bir satış veya listeleme yapmak için taklit eden herhangi bir partinin yasa dışı, yetkisiz ve sahte” olduğuna dair bir uyarı yayınlamak zorunda kaldı.

Pi Network'ün geleceği var mı

Pi Network ayrıca ilk madeni para teklifi (ICO) veya kitle fonlaması satışı yapmadığı konusunda ısrar etti. Mevcut haliyle, 2022 ve sonrası için Pi madeni para ticareti yapmanın veya geçerli bir Pi Ağı fiyat tahmini yapmanın hala güvenilir bir yolu yok.

Pi coin güvenli mi?

Bahsettiğimiz gibi, Pi madeni para tahminleri yapan bazı analistler, Pi Ağı değeri konusunda endişeli değiller, daha çok bu projenin bir dolandırıcılık olup olmadığı konusunda endişeliler. 

En iyimser Pi madeni para fiyat tahminlerinden bazıları, uygulamayı indirenlerden geliyor; Bazıları, tek bir Pi’nin şu anda 10 ila 100 dolar arasında bir değere sahip olabileceğini öne sürdü. Ancak, bunu destekleyecek kesinlikle hiçbir kanıt yok ve Pi Network’ün arkasındaki ekip, projenin ilerleyişi hakkında fazla bilgi yayınlamadı. Şu anda, 2022 için güvenilir bir Pi madeni para fiyat tahmini çok rağbet görüyor.

Pi Ağı özellikle Güneydoğu Asya’da popüler görünüyor. Bununla birlikte, Vietnamlı yayın VnExpress’e konuşan blok zinciri uzmanları, kripto platformunun meşruiyeti konusunda şüphe uyandırdı. Özellikle de kullanıcıların özel anahtarlarına erişimi olmadığı için şüpheli yaklaşıyorlar.

Hanoi Posts and Telecommunications Institute of Technology’den Blockchain uzmanı Dang Minh Tuan, diğer birçok ağın aksine Pi’nin şeffaflıktan yoksun göründüğünü söyledi. Ve şunları ekledi:

“Pi Network’ün çalışır durumda kalmasını sağlayan bir akıllı telefon uygulaması ve sunucuları var. O halde geliştiriciler neden topluluğun gözden geçirmesi için kaynak kodunu yayınlamıyor?”

Pi Network’ün uygulamasına reklamlar da eklendi. Bu da yazılımın ana motivasyonunun onu indiren milyonlarca kullanıcıdan para kazanmak olabileceğini düşündürdü.

Başka bir konu, kişinin tam adı, telefon numarası ve Facebook kullanıcı adı dahil olmak üzere uygulamayı indirirken vazgeçmesi gereken verilerle ilgilidir. Tuan, bir kullanıcının cihazından diğer veri türlerinin çalınmasının mümkün olduğu konusunda uyardı.

Yeni kullanıcıların yalnızca mevcut bir Pi kullanıcısından bir yönlendirme koduna sahip olmaları durumunda katılabilecekleri gerçeğine dayanarak, bunun bir tür piramit şeması olabileceği konusunda alarm zilleri çalmaya başladı. 

Uyarı: Bu makalede hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi verilmemektedir. Kripto para yatırımları yüksek risk içermektedir. Yatırım yaparken dikkatli olmalısınız ve sorumluluğun size ait olduğunu unutmamalısınız.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar kısmından fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın