1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Polivit Şurup Nedir? Ne İşe Yarar? Hangi Vitaminler Var?

Polivit Şurup, ilaç sektöründe yıllardır kalıcı bir yer tutan bir ilaçtır. Vitamin ve mineral içerikli bu şurupla, tedavi edilmesi gereken pek çok hastalığa karşı koruyucu ve destekleyici bir işlevi oynar.

Polivit Şurup’ta Hangi Vitaminler Var?

Polivit Şurup, vücudun günlük vitamin ve mineral ihtiyacını karşılamak için formüle edilmiştir. İçeriğinde A, B1, B2, B6, B12, C, D, E ve K vitaminleri, çinko, demir, magnezyum ve çeşitli diğer mineral içerir. Bu bileşenlerin her biri çeşitli hastalıkların önlenmesinde ve tedavisinde önemli roller oynar.

Polivit Şurubunun, genellikle çocuklar ve yetişkinler için kullanılması önerilmektedir. Çocuklar ve yetişkinlerin ihtiyacı olan vitamin ve mineral miktarı farklıdır, bu nedenle ilacı almaları için doktor tarafından tavsiye edilen dozları kullanmaları önemlidir.

Polivit Şurup Yan Etkileri!

Bu etkiler görüldüğü gibi doktorunuza danışınız.

  • A vitamini fazlalığına bağlı kafa içi basıncında yükseliş, kusmak ve iştahsızlık gibi yan etkiler görülebilir.
  • D vitamini fazlalığına bağlı hiperkalsemi-kanda aşırı kalsiyum yüksekliği (Uzun süreli hiperkalsemi özellikle bebeklerde zihinsel ve fiziksel gelişmede gerilemeye neden olur).
Polivit şurup
Polivit şurup

Polivit Şurup Nedir? Ne İşe Yarar?

Polivit Şurubunun, sinir sistemi, kasların ve diğer vücut dokularının sağlığını destekleyen birçok faydası vardır. Ayrıca, özellikle yetişkinlerin, çinko ve demir içerdiğinden anemi ve kansızlık gibi anemik hastalıkların tedavisinde büyük bir yardımcıdır.

Polivit Şurup, şurubun içeriğindeki vitamin ve mineral miktarlarına bağlı olarak, çoğu durumda günde bir kez alınır. Ancak, bazı durumlarda doktor kullanılan dozun artırması gerekebilir.

Polivit Şurup Kilo Aldırır Mı?

Bu gibi takviyesi ilaçların kilo aldırması olasıdır.

Polivit Şurup Kullanımı? Nasıl Kullanılır?

Bu şurup ölçüm kaşığı ile tok karnına içilmelidir.

Polivit Şurup Ne İçin Kullanılır?

Polivit Şurup, ilaç sektöründe yıllardır kalıcı bir yer edinmiş bir ilaçtır. A, B1, B2, B6, B12, C, D, E ve K vitaminleri, çinko, demir, magnezyum ve diğer mineral içerikli bu şurupla, çocuklar ve yetişkinler için çeşitli hastalıklara karşı koruyucu ve destekleyici bir işlevi oynar. Şurubun, sinir sistemi, kasların ve diğer vücut dokularının sağlığını destekleyen birçok faydası vardır.

Polivit Şurup, güvenli ve etkili bir ilaçtır. Doktor tarafından tavsiye edilen dozları kullanmaya özen gösterilmelidir.

Yorum yapın