1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Recep Tayyip Erdoğan Açıkladı! Faiz Artmıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün yapılan kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın açıklamalarında 3.600 ek gösterge düzenlemesi ve ekonomik duruma ilişkin açıklamalar yer aldı.

Ekonomik darboğaza sürüklendiğimiz bu günlerde, tüm yeni haberleri büyük bir merakla bekliyoruz. Bugün yapılan Kabine Toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarında ekonomiye ilişkin 3 bin 600 ek gösterge ve açıklama yer aldı.

Yaklaşık iki buçuk saat süren görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 bin 600 göstergenin detaylarını açıkladı. Ocak 2023’ten itibaren yürürlüğe girecek. Ek gösterge düzenlemesinin detaylarına bir göz atalım.

Tüm subayların ek göstergelerinde 600 puan olacak

Recep Tayyip Erdoğan Açıkladı! Faiz Artmıyor!

Erdoğan’ın açıklamalarına göre ek göstergelerin düzenlenmesine yönelik çalışmalar tamamlandı. Düzenleme ile birlikte ek gösterge sadece öğretmenlere, polise ve sağlık çalışanlarına yönelik olmayacak; tüm memurlar için düzenleme dahil Memurların ek göstergelerinde 600 puanlık bir gösterge olacağı belirtildi.

Son yazımız ilginizi çekebilir: ”Japonya’da İnternet Hızı Rekor Kırdı! 1,02 Petabit Hıza Ulaştılar!” Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Yeni yönetmelikle genel müdür yardımcıları 3.600’den 4.400’e , şube müdürü ve bölge müdürüne ek göstergeler 2.200’den 3.000’e kadar yönetici ek göstergeleri çıkacak . Artışlar emekli kamu görevlilerine de yansıyacak. Ek gösterge yönetmeliği Ocak 2023’te yürürlüğe girecek.

Yeni faiz düzenlemeleri yolda

Yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla üzerinden büyümeye dayalı Türkiye ekonomisi programının uygulanmaya başlandığı belirtildi. Teknik anlamda bir enflasyon değil, ülkede fiili bir enflasyon. Hayat pahalılığı sorunu Cumhurbaşkanı faizi artırmayacaklarını, hatta düşürmeye devam edeceklerini belirtti.

Temmuz ayında gerçekleşecek enflasyon açığındaki artışla birlikte asgari ücretlilerin cüzdanlarının rahatlatılması planlanıyor. Fiyatları artan ürünlere yönelik üretimin özendirilmesi ve böylece fiyatların artmasının önüne geçilmesi planlanmaktadır. Aynı zamanda faiz oranlarında herhangi bir artış olmayacağı, tam tersine indirilmeye çalışıldığı bildiriliyor.

Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz neler? Aşağıdaki yorumlar kısmından fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın