1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Samsung Odyssel Oled İncelemesi !

Samsung kısa bir süre önce teknolojik bir yeni Atılım yaparak insanları meraklandırmıştır. Getirmiş olduğu yenilik özellikle oyun dünyasına yeni bir farklılıkta getirecektir. Oyuncu monitörü olarak piyasaya sunulması hedeflenen Samsung Odyssey Oled G8 isimli cihaz piyasaya sunulacaktır. İlk olarak IFA fuarı esnasında Güney Kore merkezli olan Samsung ilk QD Oled oyuncu monitörünü piyasaya sunmak için tanıtmıştır. 2022 yılının sonunda çıkarılacağı konuşulan oyuncu monitörü firmanın kendi geliştirmiş olduğu QD OLED panel üzerinde işlemektedir. Bu sayede daha gerçek ve canlı renkler sunmayı hedeflemektedir. Şık bir tasarıma sahip olup kavisli bir yapıda bulundurmaktadır. Oyun deneyimini daha yararlı ve faydalı bir hale getirmek açısından yapı değişikliğine gidilmiştir. Yapılan değişiklikler tamamen oyun kalitesini ve ekran çözünürlüğünü arttırma açısından fayda sağlamaktadır.

Samsung İlk Defa Piyasaya Sunacağı Oyuncu Monitörünün Özellikleri

Samsung Odyssel Oled

Kısa bir süre içerisinde konuşulan Samsung platformunun oyuncu monitörü pek çok kullanıcı tarafından konuşulmaktadır. Çeşitli özellikleri sayesinde hemen hemen kendi alanındaki oyuncu monitörlerine fark atacağı da görülmektedir. Oldukça canlı ve gerçek renkleri kişiye sunması açısından tercih edilme sıklığını da artırmaktadır. Fiziksel özellikler açısından şık bir tasarım dahilinde oluşturulup kavisli bir yapı verilmiştir. 34 inç panelinde olup 21:9 hem boy oranı bulundurmaktadır. 1800R kavis, 3440×1440 piksel çözünürlüğünü de kullanıcılara yansıtmaktadır. 0.1 ms tepki süresi ve 175 Hz engelleme hızı açısından oldukça kaliteli bir monitör olarak bulunmaktadır. AMD FreeSulync Premium kullanması sayesinde akıcı bir oyun deneyimi sağlaması hedeflenmektedir.

Samsung QD-OLED Oyuncu Monitörü Çıkıyor

Samsung tarafından piyasa sunulması hedeflenen Samsung Odyssey Oled G8 oyuncu monitörü merakla beklenmektedir. Oldukça kaliteli özellikleri bulundurması açısından beğenileri toplamıştır. Oyuncu monitöründe yapılan özellikler sayesinde siyahlar tamamen gerçek ve kaliteli bir görüntü sağlayacaktır. Henüz ülkemizde satışa çıkarılmasa da kısa bir süre içerisinde pazarlara gelmesi beklenmektedir. İçerisinde yüksek renk doğruluğunu yüksek parlaklık ile harmanlayıp bir araya getirmektedir. Bunun yanı sıra renk oluşturma ve düzenleme konusunda da çok hızlı bir şekilde çalışmaktadır. İşlemci gücünden ötürü herhangi bir aksaklık ve donma gibi sorunları da yansıtmamaktadır.

Bir önceki yazımız ilginizi çekebilir:

“Nasa Araştırması ve Büyük Atılım !” Tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın