1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Sandbox Nedir? Ethereum Tabanlı Metaverse Oyunu!

Sandbox, kullanıcıların sanal arazi satın almalarını, oynanabilir oyunlar ve deneyimlerle özelleştirmelerini sağlayan Ethereum tabanlı bir metaverse oyunudur.

Ünlüler, markalar, Snoop Dogg, Adidas, Paris Hilton, The Walking Dead, Gucci ve daha fazlası dahil olmak üzere alana akın etmiştir.

En çok beklenen projelerden biri, kullanıcıların dünyanın bir parçasına takas edilemez bir jeton (NFT) biçiminde sahip olmalarını sağlayan Ethereum tabanlı bir video oyunu olan The Sandbox’tur ve bu LAND parsellerini geliştirmek için kullanabilirler. Özel oyunlar, konumlar ve hatta bunlardan para kazanılabilir.

Birkaç yıllık geliştirme sürecinin ardından The Sandbox nihayet piyasaya sürülmeye yaklaşıyor. The Sandbox’un nasıl çalıştığına şimdi bir göz atalım.

Bu yazı ilginizi çekebilir: ”Türkiye Dahil: Merkez Bankalarının Yüzde 90’ı Dijital Paraları Keşfediyor!” Tıklayarak okuyabilirsiniz.

İçindekiler

Sandbox Nedir?

Sandbox, PC, Mac ve mobil cihazlarda oyuncuların binlerce benzersiz deneyimden oluşan bir haritayı özgürce keşfetmesine olanak tanıyan bir açık dünya video oyunudur.

Oyundaki her LAND parseli, satın alınabilen ve özel deneyimler yaratmak için kullanılabilen bir NFT’dir. Bazıları markalar veya topluluklar tarafından işletilecek, bazıları ise bu metaverse dünyasında kendi kişisel alanlarını oluşturmak isteyen bireysel yaratıcılardan gelebilir.

The Sandbox dünyasında sanal etkinliklerin yanı sıra NFT lansman partileri görmemiz muhtemel duruyor. Daha geniş Web3 topluluğu için sürükleyici bir merkez haline gelebilir.

Sandbox Nedir? Ethereum Tabanlı Metaverse Oyunu!

Metaverse Nedir?

Metaverse, paylaşılan 3B alanlarda avatarlar aracılığıyla deneyimlenmesi öngörülen internetin gelecekteki, daha sürükleyici bir versiyonunu ifade ediyor. Gelecekteki bu potansiyel çevrimiçi dünyanın savunucuları, metaveren ortamlarında sosyalleşeceğimize, alışveriş yapacağımıza, oyun oynayacağımıza ve hatta çalışacağımıza inanıyor.

Bununla birlikte, “metaverse” terimi ve gerçekte nasıl şekilleneceği şimdilik biraz belirsiz durumdadır. Kripto üreticileri için meta veri deposu, birlikte çalışabilir teknolojiyi kullanan blok zinciri teknolojisine dayalı bir dizi dünya anlamına gelir. Bu tür ortamlarda avatarlar, sanal giysiler ve diğer öğeler gibi NFT varlıkları potansiyel olarak dünyalar ve oyunlar arasında kullanılabilir.

Sandbox NFT’leri Nasıl Satın Alınır?

Oyunun kendisi henüz piyasaya sürülmemiş olsa da, The Sandbox, nihai tam sunumdan önce birkaç yıldır NFT’leri satıyor. Proje, potansiyel oyuncuların ve yatırımcıların birincil piyasada satın almalarına izin veren ara sıra ARAZİ satışlarına ev sahipliği yapıyor veya arazi ve diğer varlıkları satın almak için ikincil piyasalara bakabilirsiniz.

Örneğin, önde gelen NFT pazarı OpenSea, bu yazı itibariyle 100.000’den fazla LAND parselini listeler. Ek olarak, oyunda kullanmak üzere avatarlar ve öğeler gibi diğer NFT varlıklarını satın alabilirsiniz. Örneğin Snoop Dogg, şu anda OpenSea ve diğer pazarlarda bulunan benzerliğine dayalı bir dizi 3D NFT avatarı sattı.

Uyarı: Bu makalede hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi verilmemektedir. Kripto para yatırımları yüksek risk içermektedir. Yatırım yaparken dikkatli olmalısınız ve sorumluluğun size ait olduğunu unutmamalısınız.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar kısmından fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın