1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Ukrayna, kripto borsalarından tüm Rus kullanıcılarının hesaplarını dondurmasını istiyor!

Ukrayna başbakan yardımcısı, tüm büyük kripto para borsalarından tüm Rus kullanıcılarının hesaplarını dondurmalarını istedi. Ancak, bazı kripto borsaları talebi zaten reddetti. Binance bunun “milyonlarca masum kullanıcının hesabını tek taraflı olarak dondurmayacağını” doğrularken Kraken bunun “bizim için gerçekten geçerli bir iş seçeneği olmadığını” söyledi.

Ukrayna Tüm Rus Kripto Kullanıcılarının Hesaplarının Dondurulmasını İstiyor

Ukrayna başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov Pazar günü tweet attı ve tüm büyük kripto para borsalarından Rus kullanıcılarının adreslerini engellemelerini istedi. “Sadece Rus ve Belaruslu politikacılarla bağlantılı adresleri dondurmak değil, aynı zamanda sıradan kullanıcıları sabote etmek çok önemli” diye tweet attı.

Ukrayna başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov Pazar günü tweet attı

Tweet’i kripto topluluğunda geniş çapta eleştirildi. Bir kişi, talebin “kripto para biriminin temellerini ve çok temellerini tamamen ihlal ettiğini” söyledi.

Bir başkası, “Rusya’daki birçok insan Ukrayna’ya para bağışlıyor, savaşı kınıyor ve kripto, onların faaliyet gösterebilecekleri ve kendi hükümetleri tarafından hapse atılmamaları için birkaç güvenli alandan biri.” Birçoğu, “anahtarlarınızı değil, madeni paralarınızı değil” vurgulayarak “Paranızı borsalardan alın” tavsiyesinde bulundu.

Bu yazı ilginizi çekebilir: Ukraynalı Yardım Grupları 5 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Topladı! Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Kripto Borsaları Rus Kullanıcılarının Hesaplarını Dondurma İsteğine Yanıt Verdi

İki büyük kripto para borsası platformu, Ukrayna başbakan yardımcısının basın zamanında tüm Rus kullanıcılarının hesaplarını dondurma talebine yanıt verdi.

Binance

Binance Borsası

Binance Pazartesi günü CNBC’ye “Milyonlarca masum kullanıcının hesabını tek taraflı olarak dondurmayacağız” dedi ve ekledi:

Kripto, dünyadaki insanlar için daha fazla finansal özgürlük sağlamak içindir. İnsanların kriptolarına erişimini tek taraflı olarak yasaklamaya karar vermek, kriptonun var olma nedeni karşısında uçup gider.

Kraken

Kraken Borsası

Kripto para borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell da Pazar akşamı bir dizi tweet’te başbakan yardımcısına yanıt verdi;

Bu talebin mantığını anlıyorum ama Ukrayna halkına duyduğum derin saygıya rağmen Kraken, yasal bir zorunluluk olmaksızın Rus müvekkillerimizin hesaplarını donduramaz.

CEO şöyle açıkladı: “Bu gereklilik, Kanada’da gördüğümüz gibi, protestolara, banka hücumlarına ve ülkeden kaçma girişimlerine yanıt olarak kendi hükümetinizden gelebilir. Rus halkını hükümetinin politikalarına karşı döndürmek için bir silah olarak ABD gibi yabancı devletlerden gelebilir.”

Son zamanlarda Powell, Kanada hükümetinin kripto borsalarının Özgürlük Konvoyu protestosuna bağlı hesapları dondurma talebi hakkında konuştu. Hesaplarının dondurulmasından endişe duyan herkese, kripto paralarını borsalardan almalarını ve bunun yerine kendilerini saklamalarını tavsiye etti. Tavsiyesi, Kanada’nın menkul kıymetler düzenleyicisi tarafından kırmızı bayrakla işaretlendi.

Powell, Kraken’in misyonunun, bireyleri “haritalardaki keyfi çizgilerin artık önemli olmadığı, geniş, ayrım gözetmeyen servet müsaderesine yakalanma konusunda endişelenmeleri gerekmediği kripto dünyasına” getirmek olduğunu özetlemeye devam etti.

Kraken CEO’su şunları söyledi:

Misyonumuz, herhangi bir hükümet veya siyasi grubun ihtiyaçlarından daha fazla bireysel ihtiyaçlara odaklanarak daha iyi hizmet eder. Halkın Parası, insanlar için bir çıkış stratejisi, savaş için değil, barış için bir silahtır.

Ayrıca,

”Dünya çapında haksız yere saldıran ve şiddeti kışkırtan ülkelerde yaşayanların finansal hesaplarını gönüllü olarak donduracak olsaydık, 1. adım tüm ABD hesaplarını dondurmak olurdu. Pratik bir mesele olarak, bu bizim için gerçekten geçerli bir iş seçeneği değil.”

Yorumlar kısmından fikirlerinizi yazıp, emojileri kullanabilirsiniz.

Yorum yapın