1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Ukraynalı Yardım Grupları 5 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Topladı!

Kiev’deki Come Back Alive vakfı, çatışma başladığından beri 130 BTC aldı.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgale başlamasından bu yana Ukrayna silahlı kuvvetlerini desteklemek için 5 milyon dolardan fazla bitcoin toplandı.

Blockchain analitik firması Elliptic’e göre, Kiev merkezli Come Back Alive vakfının kripto para cüzdanı Cuma akşamı itibarıyla yaklaşık 5,1 milyon dolar değerinde 130 BTC ve toplamda 2,200’den fazla bağış almış gibi görünüyor.

Ukrayna'ya kripto para yardımı

Elliptic, Perşembe günü yaklaşık 700.000 dolar bağışlandığını ve Cuma günü, büyük kısmını 3 milyon dolardan fazla tek bir bağışta gönderen tek bir bağışçı da dahil olmak üzere yaklaşık 3.5 milyon dolar gönderildiğini söyledi.

Şirket, bu fon akışlarının yanı sıra, dünyanın dört bir yanındaki bitcoin ve kripto para birimlerini (hem meşru hem de yasadışı) fon kaynağı olarak kullanan diğer grupları ve hükümetleri izliyor.

Bu yazı ilginizi çekebilir: Ukrayna, kripto borsalarından tüm Rus kullanıcılarının hesaplarını dondurmasını istiyor! Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Şirketin takip ettiği Ukraynalı gruplar arasında askeri teçhizat, eğitim hizmetleri ve tıbbi malzeme sağlayan ve 2018’den beri kripto bağışları kabul eden Come Back Alive var. Diğerleri arasında Rus hedeflerine siber saldırılar düzenleyen bir grup olan Ukrayna Siber İttifakı da var.

Bitcoin, eşler arası bir ağ olarak tasarlandı ve bugünlerde çoğu insan işlemleri için borsaları veya diğer aracıları kullanırken, kullanıcılar arasında doğrudan kripto göndermek hala mümkün. Come Back Alive’ın web sitesinde çeşitli bağış yolları hakkında bir sayfa var ve seçenekler arasında bir bitcoin cüzdanı var.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmından bizimle fikirlerinizi paylaşabilir ve alt kısımda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı ifade edebilirsiniz.

Yorum yapın