1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Kış Aylarında Venedik Gezisi !

Venedik, tüm güzelliğiyle herkesin gitmek isteyeceği türden bir şehirdir. Özellikle kışın sisler için de ara ara kendini gösterir tüm zerafetiyle. Venedik gezisi sırasında nehre doğrudan açılan pencereleri ile yosun tutmuş evleriyle yüzünü göreceksiniz. Köprülerinin altından ahenkle dans eden gondollarıyla kapalı avları meydanları ve güvercinleri ile bir başka güzel Venedik. Öncelikli olarak Marco Polo Havalimanı’ndan doğruca yola koyulacağız. Feribotu atlayarak adaya doğru yol alırken bir anda karşınıza Venedik çıkacak. San Marco meydanının o sevimli kalabalığıyla birlikte bu şehre ait olduğunuzu hissediyorsunuz. Dorsodura bölgesine vardığınızda ayak basmanız gereken yer al squero olmalı.

Venedik Gezisi Sırasında Tüm Görkemiyle Al Squero!

Yürüdünüz her an kalabalığın getirdiği canlılığı hissediyorsunuz. Al squero hemen karşısında san trovaso yer alıyor. Ta 17. yüzyıldan beri ahşap gondolları üretim yeri burası. Burada ustalar gondolları gökkuşağının tüm renklerini fırça dokundurup boyuyor. Venedik’e ayak bastığınız an yemeniz gereken yiyecek ise Cicchetti. Bu yiyeceği mutlaka bir yere not edin. Çünkü çok beğeneceğinizi biliyoruz. Bir sonraki uğrak durak Campo santa margherita. Bu tatlı meydanı süsleyen insanlar gün batımını kucaklıyor. Büyülenerek bakacağımız meydanda tezgahları toplayan balıkçılar cafe ve bayların dış masalarından meni bırakan garsonları anında fark ediyorsunuz. Üstelik yeni açılan restoranlara giriş yapmakta olan insanları da izlerken buluyorsunuz kendinizi.

Mutlaka Yapın-Gezin-Görün

Venedik Gezisi

Venedik gezisi için yapmanız gerekenleri sizler için listeledik. Ahlor köprüsü’nden geçerek sabah erken saatte meydan ve kanalların fotoğrafını çekin. Eğer kahve ve kruvasan severseniz mutlaka rosa salva’ya uğrayın. Bir akşam yemeğim olası için Venedik ciğeri yemek için osteria da alberto’ya gelin. Tavanı ile ilginçlik kazanmış süpermarket olan, despar teatro italia’yı görün.

Venedik’te gezinirken çatılarda yer alan güneşlenme teraslarına bakmayı unutmayın. Bu teraslar eski dönemlerde venedikli kadınların bronzlaşmasını sağlamak için yapılmış. Kanala açılmakta olan kapısıyla görsel bir şölen oluşturan kitapçı libreria acqua Alta’yı muhakkak ziyaret edin. Birbirinden farklı ilginç lezzetlerin birleşerek yapıldığı cicchetti atıştırmalıklarını yemek için al bottegon’a uğrayın. Lezzetli Bir sandviç tatmak için bacareto da lele’nin mekanına ziyaret sağlayın. Venedik manzarasını izlemek için fondaxo tedeschi mağazasının terasına çıkın.

Son yazımız ilginizi çekebilir: ”Karanlık Madde İçeriği Nedir?” Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Yorum yapın