1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Will Smith’in, Oscar’lardan 10 yıl men edildiği açıklandı!

Will Smith, geçen ayki ödül töreninde Chris Rock’ı tokatladıktan sonra 10 yıl Oscar’lardan men edildi. Akademi, duyuruyu Cuma günü Başkan David Rubin ve CEO Dawn Hudson tarafından gönderilen ve CBS News tarafından elde edilen bir mektupta yaptı.

Mektupta, “94. Oscar, topluluğumuzda geçen yıl inanılmaz işler yapan birçok kişinin bir kutlaması olması gerekiyordu; ancak bu anlar, Will Smith’in sahnede sergilediği kabul edilemez ve zararlı davranışlarla gölgelendi” denildi.

Mektupta, Bugün, Yönetim Kurulu, Will Smith’in istifasını kabul etmenin yanı sıra Oscar’daki eylemlerine en iyi nasıl yanıt verileceğini tartışmak için bir toplantı düzenledi. Kurul, 8 Nisan 2022’den itibaren 10 yıllık bir süre boyunca, Bay Smith’in Akademi Ödülleri dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir Akademi etkinliğine veya programına şahsen veya sanal olarak katılmasına izin verilmeyeceğine karar verdi.

Akademi, Chris Rock’a teşekkür etti

Rubin ve Hudson, olağanüstü koşullar altında soğukkanlılığını koruduğu için ve hâlâ işini yapmaya devam ettiği için Chris Rock’a teşekkür etti. Akademi’nin “odadaki durumu yeterince ele almadığını” söylediler.

Bunun için özür dileriz. Bu bizim için dünya çapındaki misafirlerimiz, izleyicilerimiz ve Akademi ailemiz için bir örnek teşkil etme fırsatıydı ve eşi benzeri görülmemiş bir duruma hazırlıksız yakalandık dedi.

Akademi, Chris Rock'a teşekkür etti

Rubin ve Hudson, Akademi’nin Smith’i yasaklama kararının “oyuncularımızın ve misafirlerimizin güvenliğini koruma ve Akademi’ye olan güveni yeniden sağlama hedefine doğru bir adım olduğunu” söyledi. 

Geçen hafta Will Smith, Akademi ve Rock’tan özür dileyerek ve “kalbi kırık” olduğunu söyleyerek Akademiden istifa etti. Rubin, o sırada örgütün Smith’in istifasını aldığını ve kabul ettiğini söyleyerek, Akademi Davranış Standartlarının ihlali nedeniyle Bay Smith’e karşı disiplin soruşturmalarımızı sürdürmeye devam edeceğini söyledi.

Bu yazı ilginizi çekebilir: Çin’deki Apple fabrikası kapandı! Apple ürünlerine zam gelecek mi? Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Chris Rock, Will Smith’in eşine şaka yapmıştı

Hollywood’u şoke eden tokat, Rock’ın Smith’in eşi hakkında yaptığı bir şakanın ardından geldi. Rock, Jada Pinkett Smith’in traş edilmiş kafasına gönderme yapan “GI Jane”in devam filmini sabırsızlıkla beklediğini söyledi. Pinkett Smith, saçlarını otoimmün hastalık alopesi hastalığından dolayı kazıtmıştı.

Chris Rock, Will Smith'in eşine şaka yapmıştı

Smith daha sonra sahneye çıkıp Rock’a tokat attı, ardından koltuğuna dönüp “Karımın adını ağzınızdan uzak tutun” diye bağırdı. Rock suçlamada bulunmayı reddetti ve LAPD, Smith’e karşı herhangi bir işlem yapmadı. Ancak olay, eylemlerinin haklı olup olmadığı konusunda yoğun bir kamuoyu tartışmasına yol açtı. 

Smith’in istifa kararı, Akademi’nin, “uygunsuz fiziksel temas, taciz edici veya tehdit edici davranış ve Akademi’nin bütünlüğünden ödün verme” dahil olmak üzere davranışlarına ilişkin resmi bir inceleme başlattığını açıklamasından günler sonra geldi.

Yorum yapın