1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

WPS Tuşu Ne İşe Yarar ?

Wi-fi Protected Setup ( Wi-fi Korumalı Kurulum) anlamına gelmekte olan Wps cihazları basit şekilde kablosuz ağa bağlamaya yaramaktadır. Bir Ağ güvenlik standardı olan Wps wi-fi şifresi ile uğraşmanıza gerek kalmadan cihaz eklemenize de yardımcı olmaktadır. Bu sayede zahmet yaşamadan kolay bir şekilde bağlantı kurabilmeniz mümkündür. Fakat aklınızda bulunması gereken detay şudur ki Wps sadece modem cihazınız ile istemci cihaz arasında bağlantı kurmanızı sağlamaktadır. Wps tuşu ilk olarak 2006 yılında Wifi Alliance tarafından tasarlanmıştır. Piyasaya sunulması ile birlikte birçok geliştirici tarafından benimsenen Wps tuşu tercih edilmeye başlandı. Birçok kolaylığı da beraberinde getirmesi ile birlikte tüm kablosuz yönlendiriciler de ve wi-fi sistemlerinde kullanılmaya başlanmıştır. Kolay bir şekilde bağlantı kurmayı yarayan özelliği aracılığıyla kullanıcıların avantajını arttırmaktadır.

Wps İle Ne Yapılır?

WPS tuşu yayınlandığı günden itibaren modem cihazların vazgeçilmez bir parçasıdır. Birçok avantajı da beraberinde getirmesi açısından sıklıkla kullanılmaktadır. İnternet kullanıcılarının çeşitli seçenekleri gerçekleştirmesi açısından rahatlık sağlamaktadır. Gelelim Wps tuşunun ne işe yaradığı konusuna. Oncelikle WPS tuşu wi-fi ağlarına çok kısa bir süre içerisinde cihaz eklemenize yardımcı olmaktadır. Bunu yaparken herhangi bir wi-fi şifresi girmenize de ihtiyaç yoktur. Aynı zamanda bilgisi olmayan internet kullanıcılarının ev kablosuz ağlarını güvenli biçimde kurulum sürecini gerçekleştirmesine yardımcı olmaktadır. İnternet bağlantısı yapmak istediğiniz cihazlarınıza wi-fi şifresi gibi problemler ile karşılaşmadan Wps tuşu ile anlık bağlantı kurabilirsiniz. Şifre tespit etmenize gerek kalmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Wps İle Bağlantı Kurmak

WPS tuşu ile wi-fi cihazınıza bağlanmak için yapmanız gereken bazı adımlar bulunmaktadır. İlk olarak cihazınızın kenarında veya arka tarafında bulunan vps tuşuna bir süre basılı tutmanız gerekecektir. Daha sonra cihazınızdan bağlantı ayarlarına geçerek buradan ağ seçimini yapabilirsiniz. WPS aracılığıyla bağlantı kurmak istediğiniz kablosuz ağları bulun. Daha sonrasında ağ adına tıklayarak bağlan seçeneğine basın. Cihazınızın otomatik bir şekilde internetinize bağlanması içinde bir ayar verebilirsiniz. Bu sayede yalnızca vehbt tuşuna bastığınız anda kolaylıkla bağlantı kurmuş olunur. Wi-fi şifresi gibi uğraştırıcı seçenekleri kullanmanıza gerek kalmadan rahatlıkla internet keyfini çıkarmış olursunuz.

Son yazımız ilginizi çekebilir:

Avatar Generations Oyunu Geliyor ! Tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın