1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Adsense Düşük Değere Sahip İçerik Hatası Nasıl Çözülür?

Adsense düşük değere sahip içerik hatası alanlar ne yapmalı? Adsense onayı almak için ne yapmalıyım? Neden Red Yiyorum? Adsense politika ihlali için ne yapmalıyım? Kaliteli içerik uyarısı alıyorum ne yapmalıyım? Bu yazımızda, Adsense onay sürecinde bu tarz sorunlar yaşayanlar için, tecrübelerimizi aktarıp yardımcı olmaya çalışacağız.

Adsense Düşük Değere Sahip İçerik Hatası İçin Ne Yapmalıyım?

Adsense onay sürecinde dikkat etmeniz gereken birden fazla unsur vardır. Bunları sizlere sıralayarak sorunlarınızı çözmenize yardımcı olacağız.

1- Sitenizde Pop-up Pencere Olmamalı!

Sitenizde Pop-up (açılır pencere) olmamalı, varsa kaldırmalısınız. Çünkü Adsense Pop-up pencereleri istemez, gerekçesi ise reklamları engelleyebileceğidir.

Pop-up açılır pencere. Adsense düşük değere sahip içerik hataları.
Örnek

Pop-up nedir diye soracak olursanız, aniden ekranda beliren açılır pencerelerdir. Örnek olarak, çerezlerdir. Çerezler ekranı kaplıyorsa bu size engel olacaktır. Her zaman aklınıza büyük pencere gelmesin küçükte olsa sıkıntı yaratabilir.

2- Gerekli Sayfalar

Sitenizde olmazsa olmaz olan sayfalar vardır. Bunlara örnek olarak, hakkımızda, gizlilik politikası, iletişim ve künye diyebiliriz. Bunların sayfanızda olması onay almanızı kolaylaştıracaktır.

3- Uyumlu Temalar

Temalarınızın seo uyumlu, mobil uyumlu, Adsense uyumlu ve mobilde hızlı olması önemlidir. Kendinize iyi bir tema seçerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Bu yazı ilginizi çekebilir: Ücretsiz WordPress Temaları 2022 – Seo Uyumlu Temalar! Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Yukardaki linkte sizler için, en uygun mobil uyumlu, Adsense uyumlu, seo uyumlu ve mobilde hızlı olan siteleri listeledik.

Temanızın mobil uyumluluk testini googleye mobil uyumluluk testi yazarak yapabilirsiniz. Hız testi için ise googlenin pagespeed sitesini kullanabilirsiniz.

4- Sitenizde SSL Sertifikası Kurulu Mu?

SSL Sertifikası. Adsense düşük değere sahip içerik hataları.
SSL Sertifikası

Sitenizin onay alabilmesi için SSL sertifikasının olması şarttır. Siz kendi sitenizi ziyaret ettiğinizde SSL sertifikasının olduğunu görürsünüz. Ama bazen SSL sertifikası tamamen kurulmamış veya eksikleri vardır, sizler sertifikayı görüyorsunuz. Sizin sertifikayı gördüğünüz bir sorun olmadığı anlamına gelmez.

Bunun için yapmanız gereken, sitenizin SSL sertifikasını sorgulamalısınız ve bir başka seçenekte başka ıp adreslerinden sitenize girip sertifikanın olduğuna emin olmalısınız.

5- Sitenizde İntihal Var Mı?

Sitenizde paylaştığınız yazıların intihal testini yapmalısınız. İntihal nedir diye soracak olursanız, intihal kopya içerik veya benzer içerik demektir. Yazılarınızı kendiniz yazmalısınız, yazılarınız özgün olmalı ve yazılarınızda benzerlik olamamalıdır.

Bunu test etmek için, googleye özgünlük testi yazarak aratabilirsiniz. Benzerlik oranı en fazla kaç olmalıdır diye merak edebilirsiniz. Bunun kesin bir sonucu bulunmamaktadır. Ama sizlere önerimiz benzerlik oranı en fazla %10 olmalıdır diyebiliriz.

6- İçerik

İçerikleriniz özgün olması önemlidir. Bunun yanında en az 10 veya 15 kadar makalenizin olması gereklidir. Süreklilikte Adsense için önemlidir. Yazılarınızı kısa tutmamalısınız. Örneğin bir yazıda minimum 300 kelime olması gerekmektedir.

7- Domain Yaşı

Domain yaşı yani alan adınızın yaşı minimum 1 ay olmalıdır. 1 ayı doldurmadan Adsense’e başvuru göndermenizi önermiyoruz.

8- Özgün Resim

Öncelikle site hızınız için resimlerinizi kesinlikle WEB formatında yüklemelisiniz. Resimlerinizde özgünlükte önemlidir, resimleri kendiniz tasarlamanız sizler için faydalı olacaktır ve Adsense onay için sizi 1 adım önde tutacaktır.

Not: Adsense düşük değere sahip içerik hatası için, yapmanız gereken en önemli şey yukarıdaki listeyi incelemek ve yaptığınız hataları düzeltmektir. Üstelik kesin olmamakla beraber sitenizi Adsense onayı göndermeden önce otomatik reklamları açıp kodu sitenize entegre etmeniz Adsense onay sürecinizi hızlandırabilir.

“Adsense Düşük Değere Sahip İçerik Hatası Nasıl Çözülür?” üzerine 2 yorum

  1. hocam adsense onay alırken dikkat etmemiz gereken en önemli şeylerden biri kalite bence. kaliteli içerik önemli..

Yorum yapın