1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

İbucold C Nedir? Ne İçin Kullanılır? Ne İşe Yarar? Faydaları Neler?

Son zamanlarda İbucold C nasıl kullanılır, ne işe yarar ve öksürüğe iyi gelir mi gibi sorular oldukça sorulmaya başladı. Bu yazımızda İbucold C hakkında tüm merak edilenleri sizler için cevaplayacağız. Çokça sorulan İbucold C öksürüğe iyi gelir mi ve İbucold C boğaz ağrısına iyi gelirmi ve antibiyotik mi gibi soruların cevabını bu makaleyi okumaya devam ederek öğrenebilirsiniz.

Bu ilacı sağlık bir şekilde kullanmanız açısından doktorunuzun önerdiği gibi kullanmalısınız.

İbucold C Nedir? Ne İşe Yarar?

İbucold C nasıl kullanılır
İbucold C Nedir? Ne İşe Yarar?

İbucold C kısaca, iltihap kesici, ateş düşücü ve ağrı kesici bir ilaçtır. Grip, soğuk algınlığı ve sinüzit ile oluşan üst solunum yolu enfeksiyonlarından oluşan, burun tıkanıklığı, baş ve boğaz ağrısı, yüksek ateş, eklem ağrıları gibi ağrılı durumların tedavisinde kullanılan ateş düşürücü, ağrı kesici ve iltihap kesici bir ilaçtır.

İbucold C İlacında Vitamin Var Mı?

Ağrı kesici, iltihap giderici, ateş düşürücü ve burun tıkanıklığı tedavisinde kullanılan bu ilaçta yüksek miktarda C vitamini bulunmaktadır. Üstelik bu ilaçta, C vitamini sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği de bulunmaktadır.

İbucold C Nasıl Kullanılır? Günde Kaç Kez Kullanılır?

Bu ilaç doktor hekimlerinin önerdiği doz ve süre ile kullanılmalıdır. Doktorun önerdiğinin aksine yüksek veya daha az doz alarak kullanılmamalıdır. İbucold C ilacı tablet şeklindedir. Ve ağızdan bir bardak dolusu su ile alınmaktadır.

Bu İlacı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

  • İbucold kullandığınızda baş dönmesi gerçekleşebileceğinden dolayı araç ve makine kullanmayın.
  • Böbrek veya karaciğer yetmezliği olanlar kullanmamalıdır; gerekiyorsa hekim kontrolünde düşük dozda kullanılmalıdır. Hekim önerisi olmadan kullanmamalıdırlar.
  • 12 yaşın altındaki çocuklar bu ilacı kesinlikle kullanılmamalıdır.
  • İbucold’u kullanmayı unutursanız; unutulan dozları telafi etmek için çift doz almayın. Bu gibi durumları doktorunuza danışınız.

İbucold C 200 mg 30 mg300 mg Fiyatı Nedir? Kaç TL?

Fiyat hakkında şuan bilgi sahibi değiliz. Ancak bu ilacı internetten alamıyorsunuz. Dolayısı ile bu ilacı eczanelerden almanız gerekmektedir.

“İbucold C Nedir? Ne İçin Kullanılır? Ne İşe Yarar? Faydaları Neler?” üzerine bir yorum

Yorum yapın