Makale Yazarak Para Kazanmak – Yazı Yaz Para Kazan!

Birçok insan ek gelir elde etmek adına makale yazarak para kazanmak istiyor. Yazı yazarak para kazanan birçok insan var. Hatta yazarlık yaparak geçimini sağlayan birçok insan bulunmaktadır. Sizde ek gelir elde etmek veya ek iş fikirlerini araştırıyorsanız, makale yazarlığını görmezden gelmemelisiniz.

Bu yazımızda Blog yazarak para kazanma, Blog yazmak nasıl para kazandırır, kendi blogumu nasıl açarım ve Blog yazarak ne kadar kazanıyor? gibi çokça sorulan soruları cevaplayacağız. Blog yazarak para kazanma nasıl oluyor diye düşünüyorsanız okumaya devam ediniz.

Ek Gelir Elde Etme!

Paranın çokça ihtiyaç duyulduğu bu dünyada, genel olarak insanlar hep ek iş fikirlerini araştırmaktadır. Sizde nasıl ek gelir elde edebileceğinizi düşünmeye başladıysanız bu iş fikrini kesinlikle düşünmelisiniz.

Ek gelir fikirleri arasında en çok merak edilenler arasında yazı yazarak para kazanmak bulunuyor. Sizde yazarlık yaparak para kazanmak istiyor ve nasıl para kazanıldığını merak ediyorsanız okumaya devam etmelisiniz. Makale yazarlığı hakkında merak edilen tüm soruları bu yazımızda cevaplayacağız.

Blog Yazarak Para Kazanma!

Yazarak Kazanmak
Yazarak Kazanmak

Birçok insan, Makale yazarak nasıl para kazanılır diye merak ediyor, bizde bu soruları cevaplamak istiyoruz. Aranızda elbette bu konu hakkında bilgisi olanlar vardır. Ancak bilmeyenler için konuyu açıklığa kavuşturalım.

Web sitelerine yazı yazarak para kazanabilirsiniz. Web sitelerinde editör veya yazar olarak, o web sitesi için özgün yazılar yazarak para kazanıyorsunuz. Örneğin bizim sitemiz genel kategori sitesidir, sitemizdeki yazarlar genel olarak yazılar paylaşırlar.

Yazı Yazmak İçin Nelere İhtiyacım Var?

Makale yazarak para kazanmak için, öncelikle, bir bilgisayara ve internete ihtiyacınız vardır. Bilgisayarınız ve internetiniz varsa yazı yazmaya hazırsınız demektir.

Ne Tür Yazılar Yazmalıyım?

Bu sorunun cevabı yazı yazacağınız web sitesinin kategorisine göre değişmektedir. Örneğin, bir haber sitesine yazarlık yapıyorsanız, güncel haberler üzerine makale yazmanız gerekmektedir. Bir başka örnek ise, teknoloji sitesine yazarlık yapıyorsanız, teknoloji haberleri paylaşmalısınız.

Yazı Yazarak Para Kazanmak Keyifli Mi?

Bu size bağlıdır, ilk olarak bu işe girerken kısa yazılar yazmanızı öneriyoruz. Çünkü, öncelikle bu işi öğrenmeniz ve kavramanız gerekmektedir. Aksi halde, çokça yazı yazmaya başlayacak olursanız, zorlanacaksınız ve sıkılmaya başlayacaksınız.

Yazarlık yaparak para kazanmak aslında eğlencelidir. Ama sizlere söylediğimiz gibi, ilk başladığınızda kendinizi çok sıkmamalısınız yani az yazı yazarak bu işe başlamalısınız.

Makale Yazmak Ne Kadar Kazandırır?

Makale Yazmak Ne Kadar Kazandırır
Makale Yazmak Ne Kadar Kazandırır

Yazı yazarak ne kadar kazanabileceğiniz, anlaşmanıza göre değişecektir. Ancak, makale yazarlığında taban fiyat 100 kelimesi ortalama olarak 3TL’dir. Ama bu fiyat değişiklik göstermektedir ve size bağlıdır. Taban fiyatı 4TL’ye de anlaşma sağlayabilirsiniz.

Kısaca hesap yapmak gerekirse, bir siteye yazarlık yaptığınızı varsayarsak. Günde 400 kelimeden oluşan 3 makale yazıyorsanız ve siz 100 kelimesi 4TL’ye anlaştıysanız, sizin kazancınız 3×400 =1200 ve 1200x4tl dersek 48TL yapacaktır.

Yani bu hesaplar sizin günde kaç makale yazdığınıza, günde kaç kelime yazıdığınıza ve son olarak 100 kelime başına ne kadar ücret aldığınıza göre değişecektir. Her şey size bağlıdır, ne kadar fazla yazarsanız o kadar fazla kazanacaksınız demektir.

İnternetten Para Kazanmak!

Ek gelir yöntemleri arasında belki de en keyiflisi makale yazarlığıdır. Yazı yazarak para kazanmak ve bir başka deyişle makale yazarak para kazanmak zor gibi gözükse de, yazmaya başladığınızda keyif alabileceksiniz. Hem keyif alarak eğlenmek, hem de para kazanmak gayet hoş gözüküyor. Sizde bu işi düşünüyorsanız bu makalemizden öğrendiklerinizde bu işe başlayabilir ve para kazanabilirsiniz.

Eğer ki eğlenmek ve ek gelir olarak para kazanmak istiyorsanız yazarak kazanmak tam size göre!

Bir önceki yazımız ilginizi çekebilir:
“Savage Game Studios PlayStation’a Geliyor !” Tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Siz makale yazarlığı ve blog yazarak para kazanma konusu hakkında neler düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar kısmından fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

“Makale Yazarak Para Kazanmak – Yazı Yaz Para Kazan!” üzerine bir yorum

  1. Makale yazarak para kazanmak mümkün ama birazda işin ehli olmak lazım. İşi bilirseniz makale yazarlığı yaparak daha fazla para kazanabilirsiniz.

Yorum yapın